Zdenek Hůla: Zlomek dnů

Haiku slovem i obrazem

8/10/2020 – 3/1/2021

Své dílo tentokrát představí malíř a sochař Zdenek Hůla. Autor zachytil každý týden roku v 52 dílech, formou obrazu a básní haiku.

"Někdy v sedmdesátých jsme s bratrem vydali takovou drobnou bibliofilii, několik haiku od Macuobia Bašóa, Jirka vyryl písmo a já jsem udělal několik dvoubarevných lin, Bašóovy básně v podstatě procházejí rokem, zachycují jedinečnost i univerzalitu, cykličnost, stálost pomíjivého. To mě uchvátilo a inspirovalo a v roce 1979 jsem namaloval cyklus sto čtyř obrazů „Pokus o jeden rok“, o deset let později jsem každý den vytvářel drobný objekt, soubor jsem nazval „Hůlky“, v roce 2018 jsem se potřeboval o něco opřít, psal a maloval jsem haiku, jedno týdně, 52 týdnů, jeden rok, 365 dní.., každý den je jedinečný a něco, událost, situace, barvy se vříznou do prostoru, vytvoří obraz, čas navíc, nemizí, jsou stále se mnou. Při tvorbě haiku jsem dodržoval jen to nejjednodušší pravidlo, báseň má 17 slabik."

http://www.zdenek-hula.cz/

Výstava bude s ohledem na aktuální hygienická opatření zahájena bez vernisáže. Navštívit ji můžete až do 30. prosince 2020, každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin.

Ostatní expozice

Novinky na Váš email