Voda mne napadá

Autorská výstava iniciující vztah člověka k vodě a snad i vody k člověku.

22/5/2021 – 18/4/2022
Autorská výstava pramenící z principu recyklace mezi více než padesáti uměleckými skupinami a umělci, jejímž cílem je iniciovat vztah člověka k vodě a snad i vody k člověku. 

Staňte se vodou a zažijte její příběh. Jste podzemní vodou, stoupáte na povrch a výš do mraků. Kdy z nich spadnete? Až naprší a uschne! Jaká bude vaše další cesta? Ocitnete se na vrcholku ledovce nebo vstoupíte dvakrát do stejné řeky?  Poteče vám do bot? Určitě. Poplujete po vlnách? Políbíte žábu na prameni? Jaké to je být kapkou v kaluži? A v oceánu? Vaříme z vody? Ano!!! Klidně se k nám hrňte jako velká voda, než se za výstavou zavře hladina. Nalijme si čisté vody: výstava „Voda mne napadá“ chce být vodou na váš mlýn.

Autoři a tvůrci: Tomáš Žižka, Adam Langer, Jiří N.Jelínek, Jana Nunčič, Ivan Pešek, Linda Hampl Mezrová, Matěj Al- Ali, Karin Sojková Černá, Miroslav Boček, Petra Plachtová, Václav Šperl a Peter Šutko, Nikol, Tonička a Štěpán Langerovi, Patrik Mojžíš, Ema Kofroňová, Eliška Hamplová, David Fleischmann, Štěpán Svoboda.

Mistři zvuku a slova: Jakub Doubrava, Tomáš Reindl, Ondřej Franěk,  Ágnes Kutas, Rudolf Šmíd, Jan Skácel, Richard Weiner, Paul Klee, Bible.

Audio a video mistr: Michal Pustějovský.

Technici a kouzelníci: Lukáš Zahradník, Tomáš Řeřábek, Ivo Voříšek, Lukáš Urbanec, Ondřej Kuchtík, Jiří Švehla, Kateřina Čápová, Dan Čížek, Skoty, František Galčík.

Produkční a svačinové zajištění: Petra Mojžíšová.

Team Sladovny: Pavel Brůžek, Petra Štrausová, Mirka Hoznedlová, Petr Brůha, Klára Tíková, Sylva Kofroňová, Adéla Pálová, Petra Hejtmánková, Eva Kamitzová, Vojtěch Bitto, Daniela Zvoníčková, Dáša Kozlová, Angelika Žigová, Anna Krejčová.

Studenti VOŠ Volyně: Lucie Boháčová, Marie Růžičková, Ondřej Vichr, Kryštof Jánský, Lenka Kubelová, Zuzana Křivanová, Vendula Čampulková.

Výstava ve spolupráci s: Fakultou rybářství a ochrany vod JU, Mikrobiologickým ústavem AV ČR, centrem ALGATECH, VOŠ  s SPŠ Volyně, Hřištěm pod květinou, Národním Divadlem, DAMU.

Poděkování: Městu Písek, reklamní  agentuře KELT, První Chodské, South Bohemia Star s.r.o., Balzám Café, RGB Loop s.r.o. ...  a řece Otavě, Volyňce a všem vodám.

 

     

Ostatní expozice

Novinky na Váš email