Kalendář akcí

říjen 2020

2/10
Pátek
17:0019:00

Co hýbe Pískem – přednáška je ZRUŠENA

Plánovaná páteční přednáška 2.10. na téma PÍSEK – CO HÝBE PÍSKEM byla vzhledem ke svému formátu diskuze a současné epidemiologické situaci ZRUŠENA. V rámci letošního 10.ročníku Den architektury v Písku se v plném rozsahu uskuteční pouze sobotní cyklovyjížďka s tématem potoka JIHER - voda a kulturní příměstská krajina. 

Řeka, dopravní průtah městem, centrum, sídliště, bazén, kasárna, továrny, satelitní výstavba, zeleň a parky… To jsou všechno témata, která jsou v Písku stále živá.

Architekti Petr Lešek z ateliéru Projektil a Martin Zborník z Ateliéru v Kódu a z Píseckého světa se vám je snaží již 10. rokem přiblížit a uvést do souvislostí formou procházek. Je čas na pozadí těchto témat se trochu ohlédnout, kam jsme se za tuto dobu posunuli, co se povedlo a co zůstává dále k řešení. Přijďte diskutovat nad tématy, která hýbou Pískem.

Vstup zdarma.

8/10
Čtvrtek
17:0018:00

ZRUŠENO Vernisáž výstavy Zlomek dnů – haiku slovem i obrazem

Vážení přátelé Malé galerie Sladovny,

srdečně jsme vás zvali na vernisáž další výstavy. Bohužel s ohledem na aktuální hygienická opatření jsme se rozhodli zahájit výstavu bez vernisáže. Samotná výstava se uskuteční v plánovaném termínu. 

Své dílo tentokrát představí malíř a sochař Zdenek Hůla. Autor zachytil každý týden roku v 52 dílech, formou obrazu a básní haiku. 

Výstavu bude možné navštívit až do 8. listopadu 2020, každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin.

 

Novinky an Váš email