Mraveniště

Obří dřevěný labyrint tunelů, schovávaček a mostů.

Stálá zážitková výstava

Nejoblíbenější a nejúspěšnější zážitková výstava pro děti s názvem Mraveniště se po přestávce během nouzového stavu otevírá 29.5.2020.

Vzhledem k situaci jsme přijali opatření k omezení počtu návštěvníků ve výstavě, nově je vstup možný pouze ve stanovené časové bloky. Více informací zde.

Rezervujte si svůj čas v Mraveništi koupí online vstupenky. Až do prázdnin bude otevřeno pouze v pátek, sobotu a neděli, poté vás mravenčí hemžení přivítá každý den.

Organizované skupiny (školy, spolky apod.) se mohou objednat na jakýkoliv den i mimo otevírací dobu pro veřejnost.

Pokud navštívíte Galerii hrou v Písku a vydáte se do Mraveniště, vcítíte se do role malého lesního tvora, prozkoumáte desítky metrů tunelů a několik komůrek s audiovizuálními doplňky. Vyšplháte na strom, budete se procházet po dřevěných mostech, setkáte se s královnou a budete se starat o mravenčí kukly. Užijete si tunely, schovávačky, mosty a dokonce i strom, který je vysoký až do stropu...

Autorem našeho Mraveniště je výtvarník Vladimír Větrovský, který na něm pracoval s firmou Hřiště pod Květinou. Na stavbu veškerých objektů použili více než deset kubíků dřeva. Nevzali ho v lese, ale zrecyklovali staré nepoužívané palety. Vytvořili opravdové mistrovské dílo – však uvidíte sami. Mraveniště je pevné, odolné a obrovské...

Děti Mraveniště milují

Výtvarně ztvárněnou podobu mravenčího obydlí děti milují. Dosyta se v něm vyhrají, ale Mraveniště má také edukativní funkci. Skrze hru na mravence si děti osvojí mnoho informací z přírodopisu. Mraveniště je místo inspirující ke svobodné hře, která umožňuje fyzické vyžití a nabízí prostor pro vlastní dětskou představivost.

Dřevěné Mraveniště je zábavné, ale také mnohému naučí... Těšíme se na vás!

Ostatní expozice

Novinky an Váš email