Mraveniště

Obří dřevěný labyrint plný tunelů, skrýší a mostů.

Stálá zážitková výstava

Víte, jak se nejlépe dozvíte něco o mravenčím světě? Tak, že se na hodinu a půl stanete jedním z nich.

Staňte se mravencem a zkoumejte desítky metrů tunelů, chodeb, skrýší a mostů. Hledejte královnu, šplhejte na strom, hledejte potravu a mnoho dalšího. A hlavně budete překvapení, co všechno jste se dozvěděli.

Mraveniště je prostor, který rozvíjí svobodnou dětskou hru, přirozenou představivost a stává se trenažérem mravů. Přijďte se učit a rozvíjet hrou.

Děti Mraveniště milují

Mraveniště vzniklo v roce 2017, v roce 2024 bylo upraveno a rozšířeno o několik prvků.

Autorem je výtvarník Vladimír Větrovský, který na něm pracoval s firmou Hřiště pod Květinou, týmem Sladovny a dalšími šikovnými lidmi. Na stavbu veškerých objektů bylo použito více než deset kubíků dřeva. Nevzali jsme ho v lese, ale zrecyklovali jsme staré nepoužívané palety. Vzniklo opravdové mistrovské dílo – však uvidíte sami. Mraveniště je pevné, odolné a obrovské...

Návštěva výstavy trvá 90 minut a je pro omezený počet návštěvníků. Nabízíme také programy pro školní i jiné skupiny.

NA VÝSTAVĚ MRAVENIŠTĚ SE PODÍLELI: 

2017

Autor výstavy: Vladimír Větrovský

Výroba a spolupráce: Ivan Pešek a Hřiště pod Květinou s.r.o., Stanislav Skotnica, Václav Sládek, Pavel Kopal, Jakub Nepraš, Martin Holub, Jiří Bajer, Luboš Vrána, Lukáš Urbanec, Miroslav Oliva, Miroslav Šísler, Filip Hájek, Erika Čičmanová, Markéta Krejčová, Martin Janda a tým Sladovny.

2024

Autor výstavy: Vladimír Větrovský

Výroba a spolupráce: Manufaktura Větrovský s.r.o., Lenka Bondorová, Michal Krejčí, Denisa Bártová, Marie Bělohlávková, Petra Costello, Daniela Musilová, Fanette, Mía a Timoléon Větrovský, Elise Větrovský, Ivan Pešek a Hřiště pod Květinou s.r.o., Václav Sládek, Stanislav Skotnica, David Franc, Jiří Bajer, Lukáš Zahradník, Tomáš Řeřábek, Ivo Voříšek.

Lektorský program a další spolupráce: tým Sladovny Písek.

Zvláštní poděkování: Městu Písek, Tereze Dobiášové Krejčí, Nikol Langerové a všem šikovným lidem, kteří pomohli a všem dětem i jejich dospělým, kteří do Mraveniště chodí.

Fotografie:

David Veis - vernisáž, únor 2024

Pavel Matela - březen 2024

Mraveniště 2024

Ostatní expozice

Novinky na Váš email