Pilařiště

Herní prostor inspirovaný Radkem Pilařem pro nejmenší od 0 do 6 let.

Stálá zážitková výstava

Pilařiště se po přestávce během nouzového stavu otevírá 29.5.2020.

Vzhledem k situaci jsme přijali opatření k omezení počtu návštěvníků ve výstavě na 10 osob z jedné rodiny, nebo skupiny. Více informací zde.

Rezervujte si svůj čas v herně koupí online vstupenky. Až do prázdnin bude otevřeno pouze v pátek, sobotu a neděli, poté již každý den.

Nejlepší způsob, jak rozvoj schopnosti dětí učit se podpořit, je skrze hru, a proto pro ně Sladovna vytvořila fantastický herní prostor - Pilařiště. Nabízí aktivity a zážitky všech typů her. Našim cílem bylo vytvořit zábavný, pohodlný a krásný prostor, kde si děti vyhrají do sytosti, a ti, co o ně pečují, si mohou také hrát, odpočívat a najít inspiraci, jak nejlépe podpořit rozvoj svých maličkých.

Co tu najdete? Žádný text. Žádná slova. Zato mnoho barev a obrazů. Krásné prostředí pro hru, objevování, zkoumání světa pro děti do 6ti let. Pilařiště není o stereotypu, zákazech ani nařizování. Je to svět tvořivý a lákavý, který poradí dětem, jak nakládat s nově objeveným. Všemi smysly tu poznávají samy sebe a okolní svět, rozvíjejí pohybové i poznávací schopnosti, tvořivost a fantazii.

Do Pilařiště je nutné se předem rezervovat.

Další způsoby rezervace:

  • Telefonicky na: +420 387 999 997
  • E-mailem na adrese: recepce@sladovna.cz
  • Osobně na recepci Sladovny

Časové vymezení pobytu v expozici: Celkový čas vymezený jednomu prohlídkovému bloku (1,5 hod) počítá s odbavením zákazníka, přesunem do prostoru expozice a zpět.

Čistý čas herní aktivity v expozici je cca 75 min.

Pilařiště pro mateřské školy – lektorské programy

Program pro školky je koncipován hravou formou, využívá metody prožitkového a situačního učení a má za cíl přiblížit dětem srozumitelnou formou téma výstavy. Program pro mateřské školy je koncipován v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem předškolního vzdělávání.

Cíl programu: Inspirovat děti a podpořit jejich přirozenou zvídavost a touhu objevovat. Poskytnout dětem impulzy pro rozvoj myšlení, vůle, citů, sociálních dovedností a především pak fantazie.

Prohlídky skupiny z mateřských školek po předchozí objednávce skupiny možná od úterý do pátku od 9:00 hodin.

Ostatní expozice

Novinky an Váš email