Pilařiště

Herní prostor inspirovaný Radkem Pilařem pro nejmenší od 0 do 6 let.

Stálá zážitková výstava
Nejlepší způsob, jak rozvoj schopnosti dětí učit se podpořit, je skrze hru, a proto pro ně Sladovna vytvořila fantastický herní prostor - Pilařiště. Nabízí aktivity a zážitky všech typů her. Našim cílem bylo vytvořit zábavný, pohodlný a krásný prostor, kde si děti vyhrají do sytosti, a ti, co o ně pečují, si mohou také hrát, odpočívat a najít inspiraci, jak nejlépe podpořit rozvoj svých maličkých.
Co tu najdete? Žádný text. Žádná slova. Zato mnoho barev a obrazů. Krásné prostředí pro hru, objevování, zkoumání světa pro děti do 6ti let. Pilařiště není o stereotypu, zákazech ani nařizování. Je to svět tvořivý a lákavý, který poradí dětem, jak nakládat s nově objeveným. Všemi smysly tu poznávají samy sebe a okolní svět, rozvíjejí pohybové i poznávací schopnosti, tvořivost a fantazii.

Návštěva výstavy trvá 90 minut a je pro omezený počet návštěvníků.

Pilařiště pro mateřské školy – lektorské programy

Program pro školky je koncipován hravou formou, využívá metody prožitkového a situačního učení a má za cíl přiblížit dětem srozumitelnou formou téma výstavy. Program pro mateřské školy je koncipován v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem předškolního vzdělávání.
Cíl programu: Inspirovat děti a podpořit jejich přirozenou zvídavost a touhu objevovat. Poskytnout dětem impulzy pro rozvoj myšlení, vůle, citů, sociálních dovedností a především pak fantazie. Další informace zde.

Ostatní expozice

Novinky na Váš email