Království včel a bylin

ZÁŽITKOVÁ VÝSTAVA

Co mají společného byliny a včely? Otevřete oči, nastražte uši, přivoňte si a možná najdete odpověď. Dvě království, dvě královny, obě potřebují tvoji pomoc. Pomůžeš jim?

Posedíte v luční čajovně, poznáte bylinky, zalistujete v knihách. Zažijete včelí město a prozkoumáte jednotlivá povolání včel. Můžete si zahrát stínové divadlo.
Fantaskní svět včel a bylin ožívá v zážitkové výstavě plné fantazie, hry i poznání. Snad budete mít štěstí a královny vás pozvou na audienci. Když budete mít štěstí, královny. Tak určitě přijďte!

Hlavní autorkou výstavy je výtvarnice a scénografka Kateřina Hadravová, spolutvůrcem je výtvarník a kastelán Valdštejnské lodžie Jiří Vydra a dramaturgem ředitel Sladovny Adam Langer.

Na tvorbě se podílelo velké množství umělců a řemeslníků, realizována je Sladovnou Písek a Maringotkou snů.

Výstava navazuje na původní instalace z roku 2018, kterou od té doby navštívila několik dalších  míst v České Republice např. Žďár nad Sázavou, Roztoky u Prahy, Ostravu. Nyní se i na přání návštěvníků vrací zpět do Písku.  “Výstava se s každým uvedením vyvíjí a proměňuje, kromě včelího města vyrobeného téměř kompletně ze dřeva, se nyní rozšiřuje velmi výrazně o scénograficky zpracovanou luční čajovnu plnou bylin. , říká hlavní autorka Kateřina Hadravová. “Jde v podstatě o novou výstavu, vracíme se více k divadelnímu způsobu práce, návštěvníka čeká fantazijní příběh, kde je potřeba sehrát důležitou roli při záchraně obou království včel a království bylin.  Návštěvníky, kteří již výstavu zažili dříve, srdečně zveme, protože zážitek bude jiný, také  díky specifické lektorské práci ve Sladovně.”, doplňuje Adam Langer.

Lektorský program: Adam Langer, Gabriela Sokolová Loskotová, Kateřina Hájková, Petra Štrausová

Technická realizace: Florián Pešek, Ivo Voříšek, Tomáš Řeřábek, Petr Brůha, Jiří Sýkora, Pavel Štrun

Produkce: Petra Mojžíšová

Soundtrack: Jono Heyes

Hudební spolupráce: Anna Štěpánová, Magdaléna Uhlířová

Na výstavě se dříve podíleli: Dominika Špalková, Martin Vadlejch, Josef Vejvoda, Katanari, Anna Mastníková, Naďa Crhová, Klára Hejlková

Speciální poděkování: Týmu Suncab, Maringotky snů a Sladovny a spoustě šikovných lidí.

V doprovodné výstavě byly použity ilustrace a texty z knih Bylinkář 2019 a Tajemství staré zahrady 2022. Autorka Monika Čechová Golasovská. Ilustrace Aneta Františka Holasová. Vydalo Nakladatelství Labyrint v edici Raketa.

Autor fotografií: David Vies

Výstava Království včel a bylin je otevřená od 18. května do konce prosince roku 2024. Pro její návštěvu doporučujeme rezervovat vstupenky na webu Sladovny. Je určená pro veřejnost i školní skupiny.

 

Království včel a bylin zážitková výstava Sladovna Písek

Ostatní expozice

Novinky na Váš email