Malá planeta

Jak žijí lidé na různých místech naší planety

17/11/2015 – 24/4/2016

Naše planeta je velmi malá. Obletíte ji za 24 hodin a mnoho z toho, co jíme, co si bereme na sebe, v čem žijeme, k nám cestuje z dalekých krajin. Ale napadlo vás už, jací lidé žijí v zemích, ze kterých k nám přicestovala třeba lampička na vašem stolu? Co jí, jak se oblékají a jaké vyprávějí svým dětem příběhy? Alespoň trochu o tom, jak se žije v různých částech světa, se návštěvníci dozvěděli na naší interaktivní výstavě o rozdílných kulturách.

Expozice přejatá z Dětského muzea v Bratislavě fungovala jako tematické doplnění expozice Dobrodruzi, která dětem nabízela vhled do mnohosti světových kultur a zároveň nabízela – v kontrastu k Dobrodruhům – volný herní prostor.

Partneři
Plzeň 2015 - Evropské hlavní město kultury, Jihočeský kraj, Město Písek, Český rozhlas ČB, Český rozhlas Rádio Junior, Časopis abc, budejckadrbna.cz, Písecký deník, Hitrádio Faktor, Časopis Barbar, BANG EUROPE, COLIS, JF AutoCentrum, Jitex COMFORT s.r.o., 4-les-advertising s. r. o., MF reklama Praha s. r. o., F.M.C Gastro s.r.o.

Ostatní expozice

Novinky na Váš email