Loutková akademie

Pohádková říše loutkového divadla ožívá

13/5/2015 – 5/2/2016

Výstavu vytvořilo pro Sladovnu Písek plzeňské Západočeské muzeum, s využitím svých sbírkových fondů a zápůjček ze čtyř předních loutkových divadel: Divadla Alfa z Plzně, Malého divadla z Českých Budějovic, Naivního divadla z Liberce a Divadla Drak z Hradce Králové.

Návštěvníci se tu seznámili se světem loutek z mnoha úhlů. Stali se žáky „Loutkové akademie“, vrátili se v čase do loutkového pravěku, zjistili, kolik druhů loutek existuje, a sami si vyzkoušeli loutky vodit a poznávat. Využili dílny loutkáře a sami si vyráběli vlastní loutky.

Byl to unikátní projekt, který otevřel dveře ke spolupráci s divadly, prohloubil lektorské schopnosti týmu a zároveň nesmírně funkční formou zprostředkoval dětem a dospělým kontakt s českým kulturním dědictvím UNESCO.

Partneři
Město Písek, Divadlo ALFA, Jihočeské divadlo, Naivní divadlo Liberec, Divadlo DRAK, Západočeské muzeum v Plzni, Busem, Jafholz, Časopis Barbar, Cestovní kancelář Saturn, Časopis abc, Písecký deník, Český rozhlas Rádio Junior, Český rozhlas ČB.

Ostatní expozice

Novinky na Váš email