Laboratoř PUV

Prostor, kde se věci dělají jinak. Místo, kde se fantazii a kreativitě meze nekladou...

Stálá zážitková výstava
Co je LABORATOŘ? Je to stálá platforma pro kreativitu. Co taková tajemná definice znamená? Je to stále otevřený prostor, kde si můžete stále hrát, kutit, tvořit a plnit si své sny. Bude tu vždy několik různých stanovišť s aktivitami na určité výtvarné téma. Téma a zaměření stanovišť se bude vždy po několika měsících měnit. A co je kreativita? Kreativita je velice zajímavé slovo. Věci se totiž dají dělat buď „tak jako vždycky“- tedy běžně, a nebo také jinak - kreativně, jiným způsobem, nově... a nebo se dají objevovat také úplně nové světy, zapojit fantazii, mozkové závity či cit, intuici a přirozenost.

 

K čemu je to dobré? Sladovna používá podtitul Galerie hrou. Vytváří interaktivní expozice, v nichž je dovoleno si na exponáty sáhnout a vyzkoušet si, jak fungují. Sladovna vypráví příběhy či pořádá workshopy. Děti i dospělí si u nás hrají, ale zároveň se učí. A právě kombinace hry, rozvíjení tvořivosti a objevování nových způsobů je pro LABORATOŘ klíčová.

LABORATOŘ: Papírmaš

15. 11. 2017 – 18. 3. 2018

Co všechno se dá dělat s barvami?

Třetím tématem laboratorního bádání byla technika zvaná papírmaš (kašírování). Kašírování je výroba plastických předmětů z kousků papíru či starých novin. Tento výrobní postup se nazývá také papier maché (papírmašé). Pochází z francouzštiny a znamená „rozkouskovaný papír“. Jedná se o techniku tak trochu sochařskou i malířskou.

LABORATOŘ: Barvy

14. 2. – 31. 5. 2017

Co všechno se dá dělat s barvami?

Bílé a Debatní trámy Galerie hrou se proměnily v prostor ke zkoumání a objevování. Nová výtvarná Laboratoř ve Sladovně je místem, kde si děti vyzkoušejí věci, které nejsou běžné. Mohou být zdánlivě jednoduché, ale přemýšlení nad souvislostmi a vymýšlení proč a jak, zaměstná jejich kreativitu na plný úvazek. Prvním tématem laboratorního bádání jsou barvy - jejich kombinace, vnímání, promítání či aplikace. Líbilo se vám Tiskařiště? Ano? Tak barvy v Laboratoři budete milovat.

Prostor dvou sálů nabídne dětem několik různorodých výtvarných aktivit souvisejících s barvami. Dozvědí se o základních barvách a o možnostech jejich kombinace, jak barvy působí na psychiku nebo jak malovat pomocí barevných bublin. Návštěvníci si užijí zábavné malování s bublinkovou fólií na nohou, budou se houpat nad prázdným papírem a tvořit, vyzkoušejí si práci s průsvitem či projekcí. A to není zdaleka vše. Laboratoř se otevírá a čeká na své objevitele.

LABORATOŘ: Linie

3. 7. – 3. 9. 2017

Kreativní výtvarný ateliér si hraje s liniemi.

Naše výtvarně kreativní Laboratoř je místem, kde si děti vyzkoušejí tvořit způsoby, které nejsou běžné. Mohou být zdánlivě jednoduché, ale přemýšlení nad souvislostmi a vymýšlení proč a jak, zaměstná jejich kreativitu na plný úvazek. Druhým tématem laboratorního bádání byly linie.

Ostatní expozice

Novinky na Váš email