Laboratoř: Papírmaš

Papírmache neboli kašírování

15/11/2017 – 18/3/2018

Co je LABORATOŘ? Je to stálá platforma pro kreativitu. Co taková tajemná definice znamená? Je to stále otevřený prostor, kde si můžete stále hrát, kutit, tvořit a plnit si své sny. Bude tu vždy několik různých stanovišť s aktivitami na určité výtvarné téma. Téma a zaměření stanovišť se bude vždy po několika měsících měnit. A co je kreativita? Kreativita je velice zajímavé slovo. Věci se totiž dají dělat buď „tak jako vždycky“- tedy běžně, a nebo také jinak - kreativně, jiným způsobem, nově... a nebo se dají objevovat také úplně nové světy, zapojit fantazii, mozkové závity či cit, intuici a přirozenost.

K čemu je to dobré? Sladovna používá podtitul Galerie hrou. Vytváří interaktivní expozice, v nichž je dovoleno si na exponáty sáhnout a vyzkoušet si, jak fungují. Sladovna vypráví příběhy či pořádá workshopy. Děti i dospělí si u nás hrají, ale zároveň se učí. A právě kombinace hry, rozvíjení tvořivosti a objevování nových způsobů je pro LABORATOŘ klíčová.

Téma Papírmaš

V rámci tohoto tématu jsme zkoumali techniku papírmache nebo také kašírování. Lepení, patlání a polepování tvaru papírem. Návštěvníky jsme oblékli do bílých plášťů a dali jim možnost se doslova vyřádit při tvorbě ať již velkých plastických objektů nebo svých vlastních malých projektů. Někteří návštěvníci se pravidelně do Laboratoře vraceli, aby mohli pokračovat v tvorbě svých výrobků. Velké plastiky žraloka a jednorožce, na kterých jsme v Laboratoři s dětmi procovali, byly použity ve výstavě Cesta do Mytologie. Děti tak měly možnost procovat na něčem důležitém.

Ostatní expozice

Novinky na Váš email