Laboratoř: Nebe

Kreativní dílna. Pojďte si vytvořit svůj vlastní kousek nebe.

1/7 – 11/10/2020

V nejvyšším patře Sladovny najdete Nebe

Novým tématem kreativní Laboratoře je nebe. Tentokrát jsme připravili působivou interaktivní scénografickou instalaci, doprovázenou vyprávěním příběhů.

Jak to vlastně tenkrát bylo s tím nebem? Nemají v tom prsty mravenci? Co byste chtěli v nebi najít vy? Pojďte si vytvořit svůj vlastní kousek nebe, který se může stát trvalou součástí naší instalace nebo si ho můžete schovat do kapsy a odnést domů.

A co je vlastně naše LABORATOŘ? Je to stálá platforma pro kreativitu. Je to prostor, kde si můžete stále hrát, kutit, tvořit a plnit si své sny. A co je KREATIVITA? Kreativita je velice zajímavé slovo. Věci se totiž dají dělat buď „tak jako vždycky“ a nebo také jinak - kreativně, jiným způsobem, nově... a nebo se dají objevovat také úplně nové světy, zapojit fantazii, mozkové závity či cit, intuici a přirozenost.

K čemu je to dobré? Sladovna používá podtitul Galerie hrou. Vytváří interaktivní výstavy, v nichž je dovoleno si na exponáty sáhnout a vyzkoušet si, jak fungují. Sladovna vypráví příběhy či pořádá workshopy. Děti i dospělí si u nás hrají, ale zároveň se učí. A právě kombinace hry, rozvíjení tvořivosti a objevování nových způsobů je pro Laboratoř klíčová.

Program Laboratoře nemá daný věkový limit, je vhodný pro děti, které zvládnou poslechnout krátký příběh a samostatně nebo s dopomocí rodičů vyrábět z různých materiálů.

Program je připravený na 90 minut a pro omezený počet návštěvníků.

Ostatní expozice

Novinky na Váš email