Laboratoř Nápad

Jak se rodí nápad?

V Laboratoři Nápad můžete vstoupit do procesu tvorby výstavy ještě předtím, než se rozhodne o tématu. Na začátku je prázdná místnost. Co bude na jejím konci? To záleží na vás.
.
Jak se rodí nápad? Jaké druhy nápadů existují? Jaké téma je pro vás důležité? Jak přivést nápad do reality? Čí to byl nápad?
.
Co je Laboratoř? Živý, tvůrčí prostor, ateliér, který se několikrát do roka a s každým novým tématem proměňuje. Je to místo, ve kterém návštěvníci Sladovny, malí, velcí i všichni mezi tím, mohou tvořit společně s autory výstav, umělci a lektory z domova i ze zahraničí. Mohou si společně hrát, mohou se inspirovat a mohou zkoumat a poznávat svět, který k nám promlouvá.

REZIDENCE LABORATOŘ NÁPAD

První krok při realizaci Laboratoře Nápad byl učiněn devíti umělci, pedagogy a kulturními pracovníky během rezidenčního tvůrčího pobytu ve Sladovně v Písku, kterými jsou Rebekka A. Ingimundardóttir z Reykjavíku, Christian Ganzer z vídeňského muzea ZOOM, Mathias Straub ze Zwieselu, Tomáš Žižka, Štěpán Kovář a členové týmu Sladovny: Klára Mathieu, Gabriela Sokolová Loskotová, Adam Langer a Tomáš Machek.
Uskutečnil se za finanční podpory Evropské unie / Národního plánu obnovy Ministerstva kultury.
Odborným garantem projektu je Antonie Langerová (9 let).

Ostatní expozice

Novinky na Váš email