Laboratoř: Bestiář

Mytologie, archetypy, příběhy a fantazie

13/6 – 30/9/2018

Co je LABORATOŘ? Je to stálá platforma pro kreativitu. Co taková tajemná definice znamená? Je to stále otevřený prostor, kde si můžete stále hrát, kutit, tvořit a plnit si své sny. Bude tu vždy několik různých stanovišť s aktivitami na určité výtvarné téma. Téma a zaměření stanovišť se bude vždy po několika měsících měnit. A co je kreativita? Kreativita je velice zajímavé slovo. Věci se totiž dají dělat buď „tak jako vždycky“- tedy běžně, a nebo také jinak - kreativně, jiným způsobem, nově... a nebo se dají objevovat také úplně nové světy, zapojit fantazii, mozkové závity či cit, intuici a přirozenost.

K čemu je to dobré? Sladovna používá podtitul Galerie hrou. Vytváří interaktivní expozice, v nichž je dovoleno si na exponáty sáhnout a vyzkoušet si, jak fungují. Sladovna vypráví příběhy či pořádá workshopy. Děti i dospělí si u nás hrají, ale zároveň se učí. A právě kombinace hry, rozvíjení tvořivosti a objevování nových způsobů je pro LABORATOŘ klíčová.

Téma Bestiář

Toto téma Laboratoře bylo inspirované výstavou Cesta do Mytologie a spoluprací s týmem Divadla bratří Formanů. Vytvořili jsme prostor, který dále rozvíjel téma mytologie, mytologických postav, archetypů, příběhů a fantazie. Dětem jsme dali možnost hrát si s příběhy a fantazií ve velkém stínovém divadle, které nabízelo celkem sedm stanovišť. V druhé části se pak děti věnovaly tvorbě vlastní knihy - Bestiáře tím, že skládaly různé obrazy, vzory, nápady, myšlenky, příběhy a tak daly možnost vzniknout bytostem zcela novým.

Ostatní expozice

Novinky na Váš email