Laboratoř: Animace

Animační studio

13/10 – 30/11/2018

Co je LABORATOŘ? Je to stálá platforma pro kreativitu. Co taková tajemná definice znamená? Je to stále otevřený prostor, kde si můžete stále hrát, kutit, tvořit a plnit si své sny. Bude tu vždy několik různých stanovišť s aktivitami na určité výtvarné téma. Téma a zaměření stanovišť se bude vždy po několika měsících měnit. A co je kreativita? Kreativita je velice zajímavé slovo. Věci se totiž dají dělat buď „tak jako vždycky“- tedy běžně, a nebo také jinak - kreativně, jiným způsobem, nově... a nebo se dají objevovat také úplně nové světy, zapojit fantazii, mozkové závity či cit, intuici a přirozenost.

K čemu je to dobré? Sladovna používá podtitul Galerie hrou. Vytváří interaktivní expozice, v nichž je dovoleno si na exponáty sáhnout a vyzkoušet si, jak fungují. Sladovna vypráví příběhy či pořádá workshopy. Děti i dospělí si u nás hrají, ale zároveň se učí. A právě kombinace hry, rozvíjení tvořivosti a objevování nových způsobů je pro LABORATOŘ klíčová.

Téma Animace

Animační studio představovalo pilotní program pro velký projekt, který plánujeme v budoucnu rozvinout a realizovat. Zároveň s sebou přineslo poněkud jinou koncepci, kdy jsme v první části programu vytvořili dva dvoudenní workshopy věnované tvorbě animovaného filmu a několik čtyřhodinových workshopů pro školní skupiny. Workshopy byly vedené zkušenými profesionálními animátorkami ze studia ULTRAFUN. Návštěvníci zde měli možnost vyzkoušet svůj talent a vytvořit si originální animovaný film. Někdo se osvědčil jako režisér, někdo jako vášnivý scénárista, někdo jako šikovný výtvarník nebo zručný animátor. Následně jsme vybavili vlastní studio a dále se animaci v Laboratoři věnovali.

(Pro školy k dispozici až do 04/19)

Ostatní expozice

Novinky na Váš email