Dobrodruzi

Cesta na Nový Zéland za novou životní nadějí

17/11/2015 – 24/4/2016

V roce 1983 se vydala skupina 83 vesničanů ze západočeského městečka Stod hledat lepší život na Novém Zélandu. Poprvé viděli moře, poprvé nastoupili na loď a přeplavili oceán. A víte, kdo jim zachránil život?

Námět expozice vytvořil Pavel Anděl, původně pro Plzeň, EHMK 2015. Námět autorsky přepracovala do libreta Tereza Dobiášová a Sladovna Písek ho autorsky zrealizovala. Z hlediska dramaturgie a práce s návštěvníkem se jednalo o přelomový projekt, postavený na půdorysu příběhu, vyžádal si dosud nevyzkoušený způsob práce s návštěvníkem, ve kterém lektoři vstupují do příběhových rolí a provádějí návštěvníky expozicí jako příběhem. Vyprávění a prožitek vytvářejí svou animací prostoru a skupiny.

Partneři
Plzeň 2015 - Evropské hlavní město kultury, Jihočeský kraj, Město Písek, Český rozhlas ČB, Český rozhlas Rádio Junior, Časopis abc, budejckadrbna.cz, Písecký deník, Hitrádio Faktor, Časopis Barbar, BANG EUROPE, COLIS, JF AutoCentrum, Jitex COMFORT s.r.o., 4-les-advertising s. r. o., MF reklama Praha s. r. o., F.M.C Gastro s.r.o.

Ostatní expozice

Novinky na Váš email