Animárium

23/6/2021 – 23/6/2025

Otevíráme pro vás nové animační studio!

Animace je kouzlo neviděného. Zázrak oživení, který spočívá v tom, co se skrývá mezi jednotlivými obrázky, tedy práce animátora.

Tématem animace se v posledních dvou letech zabývají v písecké dětské galerii Sladovna, kde díky podpoře z Programu INTERREG V-A Rakousko - Česká republika vzniklo velké animační studio. Projekt Animation Now! spojil dětská muzea ZOOM Vídeň – jedno z nejúspěšnějších a nejstarších dětských muzeí v Evropě a Sladovnu Písek - největší dětskou galerii v České republice.

Kromě sblížení obou institucí a vzájemného učení se si projekt kladl několik dalších cílů. Hlavním byl vznik nového animačního studia v písecké Sladovně a rozšíření animačního Trickfilm studia ve vídeňském ZOOMu, které v roce 2021 slaví 20 let od svého založení. Dále pak vytvoření kvalitní přeshraniční sítě, propojující pedagogy a odborníky z oblasti filmové a audiovizuální výchovy. Oba partneři měli možnost společně experimentovat, potkávat se, učit se od sebe a společně pracovat na koncepci obou studií.

V novém Animáriu v Písku se od června ponoříte do kouzelného světa animace a prozkoumáte základní principy, na kterých stojí práce animátora a celý jazyk animovaného filmu. Budete si moci hrát, zkoušet a zkoumat, jak vzniká postava, její prostředí, jakými způsoby ožívá. Co se stane, je jen na vás. Vy jste tvůrce, autor, animátor, který umí vytvořit vlastní animovaný film. Animárium je tu pro vás.

Nebojte se ponořit, plavčík je nablízku!

STUDIO 1

Bádání ve STUDIU 1 je otevřeno všem začínajícím animátorům, od dětí předškolního věku po rodiče a prarodiče. Probíhá formou tvůrčích experimentů a her na připravených stanovištích. Ve STUDIU 1 mohou návštěvníci prozkoumat, poznat a objevit základní principy, na kterých stojí práce animátora a celý jazyk animovaného filmu. Bude to zábava.

STUDIO 2

STUDIO 2 je připraveno pro “poučené” návštěvníky, kteří již prošli STUDIEM 1 a rozumí tedy základním principům animace.

Co všechno se tu dozvíte? Jak vytvořit vlastní animovaný film. Jaké procesy a jednotlivé dílčí kroky se skrývají za tvorbou animovaného filmu. Jak mohu použít znaky filmového jazyka ke komunikaci s diváky. Co vše se musím naučit, abych mohl vytvořit vlastní animovaný film.

Animační studio funguje v předem určených časových blocích. Workshopy ve STUDIU 2 mají různé formáty a věnují se různým technikám a tématům animace.

Ostatní expozice

Novinky an Váš email