Dnes je OTEVŘENO od 09.00 do 17.00 hod.

+420 387 999 997

Sladovnictví

prohlídka s příběhem aneb „navštívení zlatých časů sladovnických“

Sladovnictví - prohlídka je navržena tak, aby se návštěvníci formou zajímavých a naučných příběhů, propojených s rekonstruovanými částmi budovy, dozvěděli více o technologii sladovnictví, které je „srdcem piva“ a vstoupili tak do „zlatých časů“ písecké Sladovny a porozuměli sladovnictví, pivovarnictví a celé výrobě piva jako takové.

Nejde zde pouze o historická fakta, ale i o to, zasadit je do kontextu zajímavých informací, aby si je návštěvník vybavil i po návratu domů.

Expozice Sladovnictví vytváří novou prohlídkovou trasu a je navržena tak, aby se návštěvníci formou zajímavých a naučných příběhů efektivně propojených s rekonstruovanými částmi sladovnické technologie, lépe seznámili s výrobou sladu.

Prohlídka v sobě propojuje několik příběhů fiktivních i reálných osob, které se na sladovnictví v Písku podíleli. Společně s lektorem projde návštěvník „zlatými časy Sladovny“, kdy Sladovna patřila k největším sladovnám u nás.

Pečlivě připravený scénář prohlídky, který doplňuje krásné prostory expozice, dovolí návštěvníkům nahlédnout do období vzniku sladovny, do let jejího rozkvětu, ale vysvětlí i jednotlivé problémy, které byly spojeny s provozem velké prosperující budovy v dobách světových válek, či technologického pokroku.

Nová expozice byla kompletně navržena tak, aby se turisté dozvěděli co nejvíce o sladovnictví a jeho technologii a to díky pečlivě zvoleným výkladem a možností propojit nově získaná fakta od průvodce s vizuální podobou celého prostoru. Návštěvník si bude moci technologii týkající se výroby sladu sám zblízka prohlédnout, osahat a dokonce i z části zažít a vyzkoušet.

zpět na výstavy