Já město a pohyb

6/6/2023

město v pohybu

CHCETE ZAŽÍT MĚSTO JINAK?

Jedno takové na vás čeká v největším výstavním sále Sladovny. Vstupte s námi do města mnoha perspektiv, skrytých významů i výzev k objevování.

Patnáct dívek z T- Dance ve věku 10 – 15 let intenzivně po dobu 6 lekcí pracovalo ve výstavě s Borou Debnárovou a Petrou Peškovou. Výsledkem je improvizovaná pohybová hra oživující výstavu. O čem to je: „ Být sama sebou zároveň spojená se skupinou.“ „Poznání svého těla a zjištění, že mé tělo umí spoustu divných a nenormálních pohybů.“ 

Nemusíte cestovat prstem po mapě ani objíždět turistické cíle, abyste zakusili radost z objevování nových souvislostí.  město vás zve prožít několik rozličných příběhů a čeká i na ten váš. Může se zdát být jedinečným a osobitým stejně jako každý z nás.
A třeba vás budou napadat otázky: Čím je pro mě město? Jaký má město smysl? Co město potřebuje? Kde je mé místo ve městě? Co dělat proto, aby mé město bylo lepším místem pro život?
Při hledání odpovědí zde dozajista odhalíte stopy, které ve městě otiskli ti, kteří jím prošli před vámi. Výstava  město vznikla společnou prací tvůrců výstavy Šestý smysl města, návštěvníků Laboratoře smyslu města a týmu Sladovny
Co můžete v  město zažít?
Můžete zabloudit, pohoupat se, odpočívat, tančit, žasnout, nechat se unést, budovat i bořit, přetvářet, vystoupat a shlížet, pátrat, porovnávat a srovnávat, čerpat informace, přemítat anebo si pohrát… A můžete se i najít.

Cena za vstupenku je 100,-Kč

Novinky na Váš email