ZnovuOTEVŘENÍ Mraveniště ve Sladovně Písek: Vernisáž a pozvánka pro všechny…

14/2/2024

Po sedmi letech provozu prochází největší stálá výstava písecké Sladovny, oblíbený dřevěný labyrint Mraveniště, významnou obměnou. Mraveniště, které od svého otevření navštívilo neuvěřitelných více než 250 tisíc návštěvníků, se dočká nových prvků, které obohatí již tak populární živou výstavu.

Adam Langer:” Mám velkou radost, že město Písek podpořilo úpravy naší nejvíce navštěvované výstavy, zaslouží si to. Také mám velkou radost, že se k práci na výstavě vrací její autor Vladimír Větrovský, Hřiště pod květinou a další lidé. Kromě oprav a servisu nás čeká mnoho novinek: například nový objekt, úprava tunelů, doplnění vzdělávacích prvků, změna atmosféry a další a další. Moc se na otevření těším a všechny vřele zveme”.

Datum vernisáže: 22.2.2024 (čtvrtek)

Čas: 16:00 hodin

Místo konání: Sladovna Písek

 

Těšíme se na vaši účast, kde bude možnost osobně se setkat s tvůrci tohoto jedinečného projektu – akademickým malířem Vladimírem Větrovským, šéfem Hřiště pod květinou Ivanem Peškem a ředitelem Sladovny Adamem Langerem.

Několik faktů o Mraveništi:

  • Bylo otevřeno na jaře roku 2017.
  • Již 250 tisíc návštěvníků se na chvíli stalo mravenci.
  • Rozkládá na ploše cca 430 m2.
  • Výtvarně ztvárněná podoba mravenčího obydlí inspirující ke svobodné hře, s fyzickým vyžitím, prostorem pro dětskou představivost i získání nových poznatků.
  • V roce 2019 došlo k malbě na stěny Vladimírem Větrovským a několika úpravám.
  • Na stavbu veškerých objektů bylo použito více než deset kubíků dřeva. Jde o staré nepoužívané palety.
  • Město Písek podpořilo v roce 2024 rozšíření a úpravy Mraveniště částkou 1 mil. Kč.
  • Na tvorbě výstavy se podíleli hlavně tito umělci: autor konceptu, výtvarník – Vladimír Větrovský, animace a video-projekce – Jakub Nepraš, mravenčí královna – Martin Holub, pojízdní mravenci – Jiří Bajer, elektroinstalace – Luboš Vrána, autor dřevěných labyrintů a prvků Ivan Pešek, další výtvarná spolupráce: Miroslav Oliva, Miroslav Šísler, Filip Hájek, Erika Čičmanová, Markéta Krejčová, Martin Janda.

Novinky na Váš email