ZRUŠENO – Zážitek s O(k)távou a společná večeře na Kamenném mostě

10/9/2020

Aktuálně: 

Město Písek ruší kvůli zvyšujícímu se počtu případů pacientů s koronavirem oslavy 777 let města, které se měly konat 19. a 20. září. Rozhodl o tom krizový štáb na svém mimořádném jednání v úterý 15. září. Neuskuteční se tedy ani program připravovaný Sladovnou.

 

Vážení přátelé Sladovny a města Písku, 

rádi bychom vás pozvali na slavnostní neděli pro rodiny s dětmi i všechny obyvatele Písku a okolí. Programem nazvaným O(k)táva písku a vody zakončíme oslavy výročí 777 let města Písku a alespoň částečně nahradíme letošní zrušené Pískoviště.

Od 10 hodin se centrem dění stane nádvoří Sladovny, kde se bude pracovat s tématy sucha, mokra či vody a také vycházet na zážitkovou trasu – O(k)távu.

O(k)táva je cesta, symfonická báseň přenesená do písecké Sladovny a jejího okolí a je oslavou řeky jako hlavního elementu města. Děti i dospělí mají možnost prožít tuto báseň v prostoru všemi smysly. Akce návštěvníkům nabídne 8 zastavení hudebního či vizuálního charakteru. Těšit se můžete kromě jiného na divadlo Continuo, Orloj Snivců, spolek Rašelina a další.

Přijďte kdykoli od 10 do 17h na nádvoří Sladovny a nechte se provést nečekaným zážitkem. Vstup je zdarma.

Až se v 17 hodin zavřou brány O(k)távy, prostřou se stoly na nejstarším českém kamenném mostě a začne Poslední večeře (tohoto léta) na Kamenném mostě, kam jste všichni srdečně zváni. Navařte, napečte a přijďte se podělit a potkat, se známými i neznámými. Hudební nástroje jsou také vítány! 

Společnou večeří odpovídáme na výzvu pořadatelů úspěšné akce z 30.6.2020 na Karlově mostě v Praze. Pojďme ukázat, že i v Písku umíme vytvořit příjemnou sousedskou atmosféru na našem jedinečném mostě.

Z důvodu omezené kapacity si rezervujte zdarma svá místa.

neděle 20. září 2020
10 – 17 h zážitková O(k)táva ve Sladovně 
17 – 18 h společná Poslední večeře (tohoto léta) na Kamenném mostě

 

Těšíme se na vás!

Změna programu vyhrazena v případě zásahu vnějších vlivů – počasí či opatření proti šíření covid-19.

Vzniklo na základě projektu Wet and Dry podpořeného Evropským sborem solidarity.

Novinky na Váš email