Výtvarný materiál nejen pro dětské tvoření dodává Sladovně KOH-I-NOOR Hardtmuth

4/5/2022

Již několik let trvá barterová spolupráce mezi píseckou Galerií hrou, největší galerií pro děti a jejich dospělé v ČR, a českobudějovickou společností KOH-I-NOOR Hardtmuth.

Výtvarné potřeby, které hrají zásadní roli v řadě výstav Sladovny, pocházejí výhradně z dílen firmy KOH-I-NOOR. Tvořivé koutky se nacházejí například ve výstavě Hnízdo ilustrace, kde si mohou malí i velcí návštěvníci vyrobit a svázat svou vlastní knížku. 

Každý z plakátů letošního festivalu Pískoviště 2022, které má pod taktovkou Sladovna, byl originálem díky řadě dětí, které je dotvořily pomocí temper, fix a dalších výtvarných pomůcek. Fantazii se meze nekladly, zadání znělo jasně: jakkoli „vylepšit“ nehotový plakát.

„Spolupráce se společností KOH-I-NOOR je pro nás velmi důležitá. Snažíme se děti motivovat k vlastní tvorbě, v rámci našich Laboratoří a kreativních ateliérů jim umožňujeme vyzkoušet si různé výtvarné techniky a materiály, ke kterým by se možná běžně nedostaly (akvarel a další). Velkou roli hrají výtvarné produkty také v našem Animáriu – animačním studiu. Při tvorbě animovaných filmů je často nutné postavičky vyrobit, vystříhat, pohrát si se způsoby, jak je rozpohybovat,“ vysvětluje ředitel Sladovny Adam Langer. „Spoluprací nemáme poskrovnu, musejí nám totiž dávat smysl, ideálně také sdílet podobnou filozofii, což s KOH-I-NOORem funguje skvěle, jsem za to moc rád,“ dodává.

Písecká Sladovna realizuje koncept Galerie hrou od roku 2012, nabízí řadu stálých výstav, své portfolio každoročně rozšiřuje o dočasné výstavy umožňující proniknout dětem například do světa Jana Amose Komenského, vody nebo mytologie.

Novinky na Váš email