Třetího dubna proběhne Den pro Ukrajinu

21/3/2022

S ohledem na aktuální situaci hledá i Sladovna cesty, jak být nápomocná. Kromě volných vstupenek pro rodiny zasažené válkou plánuje benefiční Den pro Ukrajinu. Na programu bude například divadelní představení nebo promítání filmu.

Některé části programu budou překládány do ukrajinštiny, na své si tedy přijdou všichni bez ohledu na národnost či jazyk. „Cílem je jednak pomoci finančně, ale i otevřít diskusi na dané téma. Sladovna je místem setkávání všech generací, všech dětí a jejich dospělých, srdečně tedy zveme každého, kdo bude mít chuť přijít,” říká ředitel Sladovny Adam Langer.

Program proběhne v prostorách galerie a kavárny Balzám Café:

9:30–11:00 Ema Rybářová: Jóga smíru pro Ukrajinu, uvnitřnění a klidná jógová praxe (vstup 200 Kč, výtěžek bude věnován Charitě Písek na podporu ukrajinských obyvatel v Písku), Sladovna
11:00–12:30 Pilařiště s ukrajinským překladatelem (vstup zdarma), Sladovna
13:30–15:00 Mraveniště s ukrajinským překladatelem (vstup zdarma), Sladovna
15:30–17:00 Animace s ukrajinským překladatelem (vstup zdarma), Sladovna
15:00–16:00 Představení Moskva – Dačnoje, loutkové divadelní představení ruské studentky DAMU (vstup zdarma), místo bude upřesněno
17:00 – 18:00 promítání filmu českých tvůrců V Kyjevě se nestřílí + diskuze (vstup zdarma), Balzám Café

Na recepci Sladovny najdete už nyní zapečetěnou kasičku Charity Písek, kam můžete přispět libovolnou částkou. Výtěžek půjde přímo ukrajinským občanům hledajícím pomoc na území Písecka.

Tým Sladovny by dále rád nabídl případnou spolupráci při tvorbě programu Sladovny nebo při realizaci festivalu Pískoviště ukrajinským umělcům, lektorům či učitelům, kteří přišli do Písku. Ozývat se mohou na e-mail: adam.langer@sladovna.cz.

Novinky na Váš email