Sladovnu obsadí Cimrman. Výstavu přijede zahájit i Zdeněk Svěrák

9/10/2018

Aktuálně se v sálech Sladovny sice neprohání děti, ale živo je tu stejně. Pracuje se hned ve třech patrech. Úplně nahoře, kde se o prázdninách tvořily mytologické bytosti a plnily tajuplné bestiáře, začíná vznikat expozice inspirovaná padesáti lety působení Divadla Járy Cimrmana a současně i osobnosti Járy Cimrmana jako učitele, vědce, vynálezce a světoběžníka. Zní to zajímavě, že? A to, že výstavu přijede zahájit samotný Zdeněk Svěrák, je už jen třešničkou na dortu.

Kdo si oblíbil Laboratoř a veškeré tvůrčí aktivity, které v ní probíhaly, rozhodně nemusí zoufat. Laboratoř bude a bude mít nové téma. Galerijní pedagog Tomáš Novotný, jenž je autorem konceptu výtvarného ateliéru, připravuje bádání na téma animace. Už teď se všichni těšíme, protože animací bychom se chtěli do budoucna zabývat mnohem více a nová expozice bude sloužit jako odrazový můstek.

Poslední novinkou, která nebude zcela novou výstavou, ale jistě vás potěší, je úprava oblíbeného Mraveniště. Obří dřevěný labyrint je v největší galerii svého druhu v České republice nastálo, neznamená to však, že bychom ho nechali bez povšimnutí. Do spletitých chodeb mravenčího příbytku se zavřel jeho spolutvůrce Vladimír Větrovský společně s kyblíky plnými barev a vyleze asi až pár okamžiků před příchodem prvních návštěvníků. Jsme zvědaví, co má za lubem. Také jste zvědaví?

Z nabídky výstav Sladovny nezmizí ani Hnízdo ilustrace, které je sondou do dětských ilustrovaných knih, s těmi nejmladšími prcky se před zhoršujícím se počasí ukryjete v Pilařišti – bezpečném herním prostoru. Se svou trochou do mlýna přispěje i kavárna ve sklepě, kde se taktéž pracuje na novinkách v podobě aromabaru, klubové scény a dalších.

Rádi vás budeme od 12. a 13. října opět vídat.

Novinky na Váš email