Sladovna otevírá nové výstavy

3/11/2019

Píseckou Sladovnou obchází očekávání a těšení se na vernisáž připravovaných výstav, která se uskuteční v úterý 5. listopadu v 17 hodin.

Galerie hrou byla téměř měsíc zavřená a návštěvníci, kteří jsou tou nejdůležitější součástí písecké dětské galerie, jí už moc chybějí. V úterý to bude velké, protože se v jeden okamžik otevřou hned tři výstavy. A to ještě součástí jedné z nich budou další tři.

Z expozic, které patřily do letního programu, jsme se rozloučili s Góóólem, který se stěhuje do Plzně a bude k zažití v tamním prostoru DEPO2015 a obsadili jsme též čtvrté patro, kde byla odpočinková Snárna.

A na co nového, že se můžete těšit? Místo fotbalového hřiště a hrdinů, kteří se na něm proháněli, vyroste ve druhém patře galerie barokní městečko. Návštěvníci se přenesou do časů dávno minulých a budou objevovat tehdejší povolání, architekturu a spoustu dalšího. A jak jinak by se výstava mohla jmenovat než Za barokem?

Pro příznivce papíru a papírových modelů máme trochu netradiční chuťovku. Netradiční, protože ve Sladovně bude po hodně dlouhé době něco, na co si nepůjde sáhnout. K vidění totiž budou křehké papírové modely pana architekta Richarda Vyškovského a modely z časopisu ABC. Ale aby to nebylo pouze o koukání, součástí papírové expozice bude velká kartonová dílna, kde se naopak vyřádí úplně každý. Budou se stavět hrady i jiné objekty, bude se bojovat, tvořit i bořit.

Poslední z novinek je divadelní představení navazující na Děti Lví srdce. Bude se jmenovat Volní jako ptáci a tentokrát bude určené spíše starším dětem. Dětem stojícím na prahu důležitého životního prahu nabízí Volní jako ptáci divadlo jako formu poznání sebe sama, svých blízkých, jako nástroj sebevyjádření. Je však třeba představení, v němž diváci hrají hlavní roli, vidět a zažít, protože popsat slovy příliš nelze. Pozor, představení Volní jako ptáci se pro veřejnost hraje vždy v sobotu od 14 a od 16 hodin. Kapacita představení je omezena, proto je potřeba si rezervovat místo na recepci Sladovny.

Těšíme se na vás. Ať už v úterý 5. listopadu na vernisáži, nebo od 6. listopadu v nových výstavách.

Novinky na Váš email