Jarní prázdniny 2024 plné objevů 🔎

29/1/2024

Každý rodič zná ten pocit, když se blíží jarní prázdniny a s nimi otázka: „Co s dětmi celé dny, aby se nenudily a zároveň něco nového a radostného prožily?“

Děti jsou plné energie a zvídavosti a najít pro ně vhodnou, zábavnou a edukativní aktivitu může být výzvou a v dnešní digitální době je také důležité najít aktivity, které děti odtrhnou od pasivního sezení u obrazovek a vrátí je zpět k reálným zážitkům.

Naše zážitkové výstavy ve Sladovně jsou ideální odpovědí na tuto výzvu.

Během prvních tří týdnů jarních prázdnin jsme otevřeni standardně, od úterý do neděle, a pak otevíráme 3 pondělky od 26.2. do 11.3. (včetně), rozpis níže.

OTEVŘENO:

6.2. – 11.2. (út-ne)

13.2. – 18.2. (út-ne)

20.2. – 25.2. (út-ne)

26.2. – 3.3. (po-ne)

4.3. – 10.3. (po-ne)

11.3 – 17.3. (po-ne)

Pro děti a jejich dospělé je připraveno 5 zážitkových výstav (i s lektorem) + 1 pohybová dílna:

Animárium – zázrak oživení, který spočívá v tom, co se skrývá mezi jednotlivými obrazy. Hraní, zábavné bádání a experimentování s animací i zvukovými efekty. 2 vybavená animační studia, zvukové studio i kino. 

Délka 90 min, 100 kč/ účastník.


Já město – město mnoha perspektiv, skrytých významů i výzev k objevování Délka 90 min, živá výstava plná nevšedních prvků už jen do 17.3. 2024. Rozkládá se na ploše 420 m2 původních dřevěných konstrukcí.  

Délka 90 min, 100 Kč/ účastník, dítě do 3 let zdarma.


Hnízdo ilustrace – jako když na staré půdě najdeš zapomenutou knihu do které se vnoříš a vstoupíš do příběhu a nemusíš umět číst. Svět dětských obrazových knih a příběhů láká ke hře, čtení a vyprávění i samotnému tvoření. Součástí je i výtvarný ateliér.

Délka 90 min, 100 Kč/ účastník, dítě do 3 let zdarma.


Mraveniště – prozkoumat chodby a komůrky, šplhat na strom, pečovat o kukly, setkat se s královnou…přesně jako mravenec. Výtvarně ztvárněná podoba mraveniště včetně audiovizuálních i edukativních prvků. Rozkládá se na ploše 420m2.

Délka 90 min, 100 Kč/ účastník, dítě do 3 let zdarma.


Pilařiště – žádný text, žádná slova, zato mnoho barev a obrazů. Nabízí aktivity a zážitky různých typů her – vnímání všemi smysly. Herní prostor pro nejmenší 0-6 let. 

Délka 90 min, 80 Kč/ účastník, dítě do 1 roku zdarma.


Pohyb v Pilařišti – rozvoj vztahu rodič – dítě na bázi pohybu a dotyku. Dítě zlepšuje svou motorickou schopnost a sebevědomí zatímco rodič vytváří pouto důvěry. Pohybová dílna pro děti (1-3 roky) a jejich rodiče (1:1), vedená kvalifikovanou lektorkou.

Délka 90 min, 100Kč/ účastník.


Všechny výstavy jsou rozděleny na časové bloky a jsou kapacitně omezené, aby každý návštěvník zažil co nejkvalitnější zážitek, doporučujeme rezervace přes web zde ➡️ Rezervace a on-line vstupenky

Každá z našich výstav je navržena tak, aby dítě prožilo radostný a objevný zážitek a aby podporovala kreativitu, představivost a zvídavost dětí. Náš zkušený tým lektorek a lektorů je připraven doprovázet děti na cestě objevování, a to vše v bezpečném a inspirativním prostředí.

Neztrácejte čas hledáním aktivit na jarní prázdniny a přijďte s námi prozkoumat nekonečný svět zážitků ve Sladovně.

Těšíme se na všechny děti.

Tým Sladovny.

Novinky na Váš email