Animárium začíná školní rok s novým vybavením

26/8/2023

Dvě animační studia a několik stanovišť, na kterých je možné experimentovat, ponořit se do hlubin animace, ale i vytvořit svůj vlastní film to je Animárium, které láká do Sladovny malé i velké už od roku 2021.

Díky podpoře Jihočeského kraje bylo možné na základě nabytých zkušeností a zpětné vazby získané při práci s návštěvníky dovybavit některá z oblíbených stanovišť. Nové a kvalitnější technické prvky (počítač, kamera) pomohou rozšířit klíčovací stanoviště o možnost klíčovat na pozadí živého výstupu kamery. Díky tomu je nyní stanoviště interaktivnější, zapojuje děti více do procesu tvorby. Dále došlo k otevření dalších možností práce s kreslenou animací ve Studiu 1. Můžeme se teď věnovat experimentům s animací kreslenou přímo pod kamerou, s malováním na prosvětlené desce i klasickou kreslenou animací. Univerzální držáky nám umožňují i některé prvky práce s pohybem kamery (jízda, zoom,…). 

Tak jako vše kolem nás, i Animárium se neustále vyvíjí, zlepšuje a snaží sledovat trendy ve své oblasti. Od října bude probíhat pravidelný kroužek animace, zažít ponor do kouzelného světa tvoření můžete i kdykoli dle aktuálně vypsaných bloků.

Děkujeme Jihočeskému kraji a těšíme se na vás!

Novinky na Váš email