Tanec, zrní a film

13/3/2023

Moc rádi bychom Vás pozvali do Sladovny na prezentaci unikátního projektu Tanec v zrní, který probíhal na podzim 2022 ve Sladovně. 

Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí pro děti i dospělé, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní.

 “Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč,” vysvětluje Adam Langer.

Kromě premiéry pěti krátkých filmů, představení projektu a nevšedních setkání vás čeká také setkání s tvůrci a odbornou veřejností.

Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. Kromě interního týmu Sladovny a filmařů se do Tance v zrní zapojili mim a tanečník Tomáš Kasprzyk, písecká taneční škola T-dance vedená Gabrielou Kroutilovou, slovenský choreograf působící v Polsku Matěj Matějka, žáci ze ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary pod vedením Petry Blau, chlapecká taneční skupiny ze ZUŠ Vodňany vedená lektorkou Miluší Šindlerovou nebo členové Tanečního studia Light Lenky Tretiagové.

PROGRAM
16:00–⁠17:30 Prohlídka Sladovny (pro zájemce)
17:30–⁠18:00 Uvítací káva
18:00 Oficiální zahájení
18:15–⁠18:30 Představení Sladovny, Laboratoře, projektu Tanec v zrní
18:30–⁠20:00 Představení a projekce filmů
20:00–⁠20:30 Pohoštění a neformální diskuze

Těšíme se na viděnou v pátek 31. března a prosíme o potvrzení účasti a vyplnění krátkého dotazníku.

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury, Národního plánu obnovy a Evropské unie.

Produkce: Petra Mojžíšová, Sylva Kofroňová, Klára Mathieu
Lektorský tým Sladovny
Odborná konzultace: Jana Návratová

Novinky na Váš email