Urbania

Staň se tepem města. Multimediální instalace až pro 8 osob.

8/12/2020 – 25/7/2021

Originální multimediální instalace nabízí příležitost stát se správcem imaginárního a přece důvěrně známého Živoucího města. Zkuste naslouchat jeho potřebám, pomozte mu růst. Prozkoumejte a využijte osm principů, na kterých organická a udržitelná městská správa stojí. Staňte se tepem města. 

Osm principů, osm lidí, osm audiovizuálních zastavení.

Město. Vrchol civilizace. Náš prostor k životu. Naše zrcadlo. I když si to v běhu každodennosti nejspíš neuvědomujeme, je město zdaleka nejkomplexnější a nejúžasnější lidský výtvor. Odedávna se přizpůsobuje krajině, klimatu a rozměrům lidského těla i ducha. A zároveň obojí neustále přetváří a modeluje. Pohybuje se v čase. Stojí na pilířích minulosti a roste do budoucnosti. Město je organismus. Žije. Roste. Dýchá. Komunikuje.

Návštěva zabere cca 2 hodiny. Na prohlídku se vydá až osmičlenná skupina, jejíž účastníci projdou všechna zastavení a následně se zapojí do řízené debaty. Výstava je vhodná pro dospělé a děti od cca 15 let. Vřele doporučujeme aktivním občanům, úředníkům a politikům.

 

Výstava je zapůjčená od Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Tvůrčí tým ji vytvořil ve spolupráci s pražským magistrátem a realizoval na začátku roku 2020 v Centru Architektury a městského plánování v Praze. V podobě upravené na míru města Písek nyní uvádí Sladovna Písek ve spolupráci se Smart Písek, který je iniciátorem a hlavním investorem výstavy a městem Písek.

Foto: CAMP - Centrum architektury a městského plánování

Pokud jste navštívili Urbanii a chcete vyplnit závěrečný dotazník, najdete ho pod tímto odkazem případně QR kódem níže. Není potřeba nic tisknout, uložením bude odeslán ke zpracování.

 

               

Ostatní expozice

Novinky na Váš email