Ve Sladovně tančí v zrní děti i profesionální choreografové

17/10/2022

Takřka celý podzim probíhá v písecké Galerii hrou série tanečních workshopů pro dětské taneční skupiny a jejich lektory. Celkem pět skupin zažije unikátní rezidenci v prostředí galerie, v rámci které dostanou možnost pohybově se rozvíjet v netradičním prostoru – obrovském sále naplněném 16 tunami pšeničného zrna. Výstavní sál zároveň slouží jako součást interaktivní expozice Jan A jaK dál věnované životu a dílu J. A. Komenského.

Projekt dramaturgicky vedou scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. Kromě interního týmu Sladovny se do Tance v zrní zapojí mim a tanečník Tomáš Kasprzyk, písecká taneční škola T-dance vedená Gabrielou Kroutilovou, slovenský choreograf působící v Polsku Matěj Matějka, žáci ze ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary pod vedením Petry Blau, chlapecká taneční skupina ze ZUŠ Vodňany vedená lektorkou Miluší Šindlerovou nebo členové Tanečního studia Light Lenky Tretiagové.

 “Každý workshop se koná také za přítomnosti filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence totiž vzniknou krátké taneční filmy, jejichž premiéra je naplánovaná na jaro 2023. Baví nás propojovat děti a dospělé i různé profese: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč,” vysvětluje Adam Langer.

Workshopy probíhají formou víkendových uměleckých pobytů, které umožní intenzivní koncentraci i jedinečný zážitek pro mladé účastníky. Cílem je prostřednictvím sdíleného programu vytvořit projekt kreativního učení pro tým Sladovny i taneční skupiny z různých koutů České republiky.
Tanec v zrní se uskutečňuje za finanční podpory Evropské unie / Fondu národní obnovy.

Novinky na Váš email