V nové Laboratoři se můžete stát spolutvůrci výstavy o městě

14/2/2023
V pátek 17. února od 14 hodin proběhne v písecké Galerii hrou vernisáž Laboratoře smyslu města – kreativního prostoru, ve kterém dostanou návštěvníci příležitost ponořit se do tématu města a podílet se na vzniku nové výstavy.
 
Děti i dospělí budou ve Vysokých trámech hledat odpovědi například na otázky: Co je pro tebe město? Jaký je jeho smysl, principy? Kdo a co je součástí města? Co od města potřebujeme? Co město potřebuje od nás? Čím si život ve městě můžeme zlepšit?
 
“Laboratoř je živý tvůrčí prostor, ateliér, který se několikrát do roka – s každým novým tématem – proměňuje. Je to místo, ve kterém mohou malí i velcí návštěvníci tvořit, hrát si, objevovat a navzájem se inspirovat společně s autory, umělci a lektory,” vysvětluje ředitel Sladovny Adam Langer. Každý, kdo se programu zúčastní, se tak může stát spoluautorem velké výstavy, jejíž vernisáž proběhne v květnu během festivalu Pískoviště. V rámci Laboratoře bude také možné podílet se na vizuálu plakátu výstavy.
 
V pátek bude rovněž v návaznosti na výzvu Suchej únor / Nepít je umění otevřený zážitkový Vodní bar – doprovodný program pro návštěvníky galerie i vernisáže. Netradiční bar nabídne například možnost připít si pramenitou vodou z místní studánky nebo zjistit, jaké to je pít všemi smysly.
—-
Laboratoř Smyslu města využívá prvků původní výstavy Šestý smysl města, jejímž autorem je českobudějovické Objevárium, a staví je do nového kontextu.
Laboratoř smyslu města vytvořili: Martin Zborník, Adam Langer, Klára Mathieu, Petra Mojžíšová, Gabriela Sokolová Loskotová, Ivo Voříšek, Lukáš Zahradník, Tomáš Řeřábek a možná i ty…

Novinky na Váš email