Sladovna vám děkuje!

22/12/2022

Vážení přátelé,

rok 2022 byl nabitý, plný krásných akcí, na kterých se podílela řada lidí. Rád bych poděkoval všem kolegům, podporovatelům Sladovny, městu Písek, umělcům, místním spolkům a jednotlivcům, správní a dozorčí radě, evropským i národním grantovým programům, krásné budově Sladovny, a hlavně všem návštěvníkům za podporu, bylo vás letos více než 50 tisíc, což nás neskutečně těší.

Za přispění vás všech se Sladovně podařilo získat mezinárodní certifikát Domov pro učení ve 21. století / Home of 21st Century Education. Jedná se o značku kvality, kterou asociace Hands On označuje inovativní kulturní instituce poskytující rodinám a dětem možnost pozitivně ovlivnit budoucnost – prostřednictvím kultury, umění a hry. Ohromně si toho vážíme a bereme to jako velký závazek i motivaci do budoucna.

Pokud se ohlížím za uplynulým rokem, a vzpomínám jen na některé události, musím zmínit: výstavu Jan A jaK dál – díky všem spoluautorům a návštěvníkům Laboratoře JAK, celému týmu i festivalu FUK, díky nimž vznikla. Festival Pískoviště, který poprvé ve větší míře ukázal možnosti spolupráce zahraničních umělců a místních skupin, díky všem, kteří jste se podíleli. Díky týmu Sladovny za péči a práci ve výstavách, kancelářích, na recepci, chodbách i jinde. Díky i za vznik tanečního přestavení Zrnění s choreografem působícím v Polsku Matějem Matějkou, píseckou taneční školou T-Dance a dalšími. Díky za filmy, které vznikly v Animáriu. Díky za pozvání na festivaly Jičín, město pohádky, Letopruhy, Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové i další. Díky za pozvání na konference v Praze, Janově a Baku. Díky asociaci Hands On, Nové síti, Divadelnímu ústavu za podporu. Díky Divadlu Drak za výstavu Továrna na utopii. Díky Balzám Café za skvělé kafe a koncerty. Díky všem, kteří se podíleli na projektu Tanec v zrní. Díky Lindě Mezrové za oživení Malé galerie a provázání s Hospicem Athelas. Zkrátka díky vám všem, že se to může dít.

Do dalšího roku máme velké plány, těšit se můžete mimo jiné na výstavu Šestý smysl města, výstavu k nedožitým stým narozeninám autorky a ilustrátorky dětských knih Daisy Mrázkové, festival Pískoviště a mnoho dalšího.

Přeji všem z celého srdce, ať zasadíte ta správná přání a ať z nich vyroste spousta radosti.

Za celý tým Sladovny
Adam Langer, ředitel

Novinky na Váš email