Sladovna přivítala o prázdninách bezmála 19 tisíc dětí a jejich dospělých

4/9/2022
„Navzdory poměrně slunečnému počasí, ve kterém většina rodin pochopitelně volí spíše aktivity u vody, máme velkou radost, že k nám letos v létě přišlo téměř 19 tisíc lidí, což je o celou tisícovku dětí a jejich dospělých více než loni,” hodnotí ředitel Sladovny Adam Langer. Nejúspěšnějším dnem nejen roku 2022, ale i roku předchozího se stal pátek 23. srpna, kdy se do Sladovny vypravilo celkem 713 platících návštěvníků. 

Výstavy v písecké galerii hrou letos zabíraly historicky největší plochu, a to díky
neobyčejnému projektu Jan A jaK dál, který je koncipovaný jako cesta galerií. V rámci této výstavy zkoumající život a myšlenky Jana Amose Komenského byly divákům otevřeny i běžně nepřístupné prostory. Putují tak například po vedlejším schodišti nebo nahlédnou do dosud nezrekonstruovaných částí budovy. Oficiální výstavní prostory o celkové rozloze 2 500 m2 jsou plně obsazené, po přičtení plochy, kterou zabírá nejnovější dočasná výstava si tak návštěvníci mohou užít bezmála 3 000 m2 prostoru pro hru, objevování a zkoumání světa. Po stopách Jana Amose je možné se vydat až do konce roku 2022.

Nejnavštěvovanějším výstavním projektem se tradičně stalo Mraveniště, které má zároveň nejvyšší kapacitu. S koncem léta opouští Sladovnu projekt Zachuchleno, který nahradí na konci září Továrna na Utopii, výstava inspirovaná díly Karla Čapka, která
vznikla v rámci činnosti Divadla Drak a Mezinárodního institutu figurálního divadla. Animárium hostilo dva turnusy příměstských táborů, v rámci kterých vytvořili začínající animátoři za použití různých animačních technik celou řadu krátkých filmů. Projekt Animárium na cestách zavítal například festival Kefír do Hradce Králové nebo na volyňské Letopruhy. Poslední prázdninový pátek Sladovnu navštívila delegace pořádaná v rámci mezinárodní konference ICOM čítající zhruba 20 profesionálů z oboru z celého světa. 

„Rád bych poděkoval všem návštěvníkům, že vnesli v létě do Sladovny spoustu radosti a smíchu, za všechny pochvaly i podněty ke zlepšení a v neposlední řadě celému týmu za obrovské nasazení a neutuchající nadšení k práci během náročné sezony,”
dodává závěrem Adam Langer. 

Od září nabízí Sladovna opět vzdělávací programy pro školky, základní i střední školy, více informací najdete zde. Na plánu je také několik výjezdů – Animárium na cestách se spolu s Barem vůní chystá navštívit například festival Jičín – město pohádky, koncept Sladovny pak bude prezentován na konferenci v italském Janově a v ázerbajdžánském Baku.

Novinky na Váš email