Dnes je ZAVŘENO

+420 387 999 997

Mraveniště
STÁLÁ EXPOZICE

Mraveniště

Obří dřevěný labyrint tunelů, schovávaček a mostů.

Písecká Sladovna pro vás připravila třetí pokračování nejoblíbenější a nejúspěšnější interaktivní expozice pro děti s názvem Mraveniště. První dvě verze mravenčího doupěte byly z kartónu. Nové Mraveniště je ještě lepší - je ze dřeva a ve Sladovně bude nastálo!

Nové Mraveniště pro děti je nyní dřevěné. Přijďte ho vyzkoušet...

Pokud navštívíte Galerii hrou v Písku a vydáte se do Mraveniště, vcítíte se do role malého lesního tvora, prozkoumáte desítky metrů tunelů a několik komůrek s audiovizuálními doplňky. Vyšplháte na strom, budete se procházet po dřevěných mostech, setkáte se s královnou a budete se starat o mravenčí kukly.

Užijete si tunely, schovávačky, mosty a dokonce i strom, který je vysoký až do stropu...

Autorem našeho Mraveniště je výtvarník Vladimír Větrovský, který na něm pracoval s firmou Hřiště pod Květinou. Na stavbu veškerých objektů použili více než deset kubíků dřeva. Nevzali ho v lese, ale zrecyklovali staré nepoužívané palety. Vytvořili opravdové mistrovské dílo - však uvidíte sami.

Mraveniště je pevné, odolné a obrovské...

Výtvarně ztvárněnou podobu mravenčího obydlí děti milují. Dosyta se v něm vyhrají, ale Mraveniště má také edukativní funkci. Skrze hru na mravence si děti osvojí mnoho informací z přírodopisu. Mraveniště je místo inspirující ke svobodné hře, která umožňuje fyzické vyžití a nabízí prostor pro vlastní dětskou představivost.

Dřevěné Mraveniště je zábavné, ale také mnohému naučí... Těšíme se na vás!


Sladovnu, která funguje jako dětská galerie vytvářející kvalitní interaktivní výstavy pro rodiny s dětmi, najdete v jihočeském Písku - v historickém centru města.

Sladovna Písek o.p.s.
Velké náměstí 113
397 01 Písek
T: 387 999 997
E: recepce@sladovna.cz

Chcete vědět, jak to ve Sladovně vypadá a jaké výstavy pro vás připravujeme? Podívejte se na 3D prohlídky jednotlivých expozic.

3D prezentace výstav: Aktuální výstavy

Archiv výstav: Zrealizované výstavy


Máme také speciální programy pro školy

K aktuálním interaktivním výstavám připravuje Sladovna tradičně nabídku programů pro školy. Programy jsou koncipovány hravou formou, využívají metody prožitkového a situačního učení a mají za cíl přiblížit dětem srozumitelnou formou téma výstavy.

Programy pro školy jsou koncipovány v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem jednotlivých stupňů vzdělávání.

Mateřské školy

Programy pro nejmenší děti staví především na zážitku a objevné hře. Cílem programů je napomoci dětem v lepším chápání času, místa kde žijí, podporují komunikativní a sociální kompetence dětí. Jednotlivé aktivity jsou založeny na zážitku dítěte a podněcují jeho přirozenou zvídavost a touhu objevovat nové a získávat zkušenosti.

1. stupeň základní školy

Programy pro první stupeň základních škol kladou důraz na objevnou hru podněcující dětskou zvídavost a zážitek. Vytvořené aktivity staví na metodách prožitkového a situačního učení. Vedou žáky k aktivnímu poznávání a hledání cesty k řešení problému. Snaží se děti podněcovat k vlastnímu tvořivému a logickému myšlení.

2. stupeň základní školy

Programy pro starší žáky používají hru a zážitek jako formu předání poznání. Pracují se složitějšími pojmy a staví na dosavadních znalostech žáků.

Kontakt pro více informací pro školní skupiny:

Tomáš Novotný (Galerijní pedagog)
T: 733 623 929
E: lektor@sladovna.cz

zpět na výstavy