Dnes je OTEVŘENO od 09.00 do 17.00 hod.

+420 387 999 997

Píseckou Sladovnu navštívil ministr kultury Antonín Staněk

Píseckou Sladovnu navštívil ministr kultury Antonín Staněk

Ještě před vstupem do největší dětské galerie v Čechách přesně nevěděl, kam vlastně míří. Očekávání jistě měl, ale realita ho překvapila.

V sobotu 29. září navštívil píseckou Sladovnu na pozvání poslance Ondřeje veselého ministr kultury Antonín Staněk, který neodolal a na vlastní kůži si vyzkoušel většinu aktuálních výstav. Rozlehlou budovou ho provedl ředitel organizace Adam Langer.

Pan ministr si v doprovodu svého tajemníka Bohumila Šípa zajezdil na kovovém mravenci v nejoblíbenější expozici nazvané Mraveniště, nahlédl do útrob rozsáhlého dřevěného labyrintu a o patro výš objevoval tajuplný svět Mytologie. Zkusil porazit lstivé bazilišky a listoval čarovnou knihou. Když výprava procházela Hnízdem ilustrace a kreativní Laboratoří, kde Antonín Staněk stvořil bájnou bytost, kterou pojmenoval Politikožrout, přišla během společného hovoru s Adamem Langerem řeč i na vážnější otázky a potřeby zařízení typu písecké galerie.

„Jsem rád, že si pan ministr našel čas a osobně navštívil Sladovnu a zároveň pochopil a ocenil práci celého týmu,“ řekl Adam Langer.


Ministr kultury strávil v sálech Sladovny něco málo přes hodinu. Na rozloučenou byl obdarován obrazem, který svět neviděl. Antonín Staněk dostal od Adama Langera zarámovaný čistý list papíru a sadu pastelek, jež mu poslouží k jeho nakreslení.
„Když jsem přemýšlel, jaký suvenýr bych panu ministrovi dal, říkal jsem si, že to musí být něco, co vystihuje naši práci. Sladovna mimo jiné inspiruje, motivuje a rozvíjí kreativitu - tedy nabízí vlídné prostředí pro vlastní tvorbu, která může vznikat v galerii, ale i doma nebo kdekoliv jinde. Každý může být umělcem,“ prozradil ředitel písecké galerie.

„Musím říct, že když jsem dostal možnost navštívit píseckou Sladovnu, neuměl jsem si představit, co mě čeká. Přiznám se, že jsem již viděl hodně zajímavých interaktivních muzeí, ale toto předčilo úplně všechno. Skutečně, po estetické a hlavně myšlenkové stránce jde o něco, co v naší společnosti opravdu chybí - a to je vztah dítěte k tradičním činnostem. Je to úžasná věc, krásné prostředí a moc krásné muzeum. Doufám, že se bude dále rozvíjet,“ řekl na adresu Sladovny ministr kultury Antonín Staněk.

zpět na články

Články v blogu