Dnes je OTEVŘENO od 09.00 do 17.00 hod.

+420 387 999 997

Otevíráme kurzy nonverbálního divadla a cvičení qi-gong

Otevíráme kurzy nonverbálního divadla a cvičení qi-gong

Písecká Sladovna naváže i v tomto školním roce na výuku nonverbálního divadla, současné pantomimy a nově také cvičení qi-gong. Přijďte se s námi každé pondělí hýbat a něco nového se naučit. Začínáme v říjnu

DÍLNY NONVERBÁLNÍHO DIVADLA A SOUČASNÉ PANTOMIMY

„Nonverbální divadlo, to znám! To je divadlo, kde se nemluví a pantomima je přece to, jak někdo s bílým ksichtem dělá neviditelnou zeď!”

Toto bleskne hlavou asi každému při vyřčení slov nonverbální divadlo či pantomima a vrátí se v čase někam do 50-tých nebo maximálně 80-tých let minulého století, kdy zažívala pantomima svou chvilku slávy v divadlech i v televizi. A přesně kvůli tomu je u slova pantomima přidáno slovo současná, protože současná pantomima se od té z minulého století dost zásadně liší.

Divadelní dílny ve Sladovně povede už druhým rokem zkušený profesionální mim a pedagog MgA. Tomáš Kasprzyk, který absolvoval na Katedře nonverbálního divadla na Akademii Múzických Umění v Praze a pantomimě se věnuje 25 let. Mohli jste ho zahlédnout v představení Děti lví srdce nebo v průvodu k vernisáži výstavy Cesta do mytologie v rámci letošního Pískoviště.

Na dílnách se naučíte poznat svoje tělo, jak s ním pracovat na jevišti, ale i v běžném životě a také naleznete jeho limity a posunete je o kousek dál. Objevíte svoji gestiku a mimiku a naučíte se je používat účelově v divadle a vědoměji v životě. Naleznete odvahu svobodně se hýbat v prostoru, improvizovat a hledat sami sebe ve svém nitru. Všechny tyto dovednosti a mnoho dalších získáte tréninkem, vedenými hereckými rozcvičkami a hereckými cvičeními zaměřenými jak na jednotlivce, tak na vnímání skupiny a vnímání ve skupině. Na dílnách si kromě hloubky ze sebepoznávání užijete i spoustu zábavy, která plyne z pohybu a pozitivně naladěných lidí, co mají rádi divadlo a pohyb.

Abychom se obloukem vrátili na začátek, nonverbální divadlo je to, co je skryté pod slovy v dialogu nebo monologu herce. Je to základ veškerého herectví, který ovládají jen ti nejlepší herci. A víte, že váš oblíbený herec nebo herečka je skvělý mim? Pantomima je totiž umění napodobovat a do svého oblíbeného herce se vžijete právě kvůli jeho schopnosti dokonale napodobit určité chování v určité situaci, a to i beze slov. Současná pantomima je na těchto dílnách jako třešnička na dortu. Tomáš Kasprzyk vás zasvětí do jejích tajů a naučíte se detailně pracovat se svou představivostí a s tělem v prostoru, a to nejen svým. Pomocí pantomimy se naučíte pracovat také s emocemi, s příběhem a s pravdou, že míň je mnohdy víc.

HODINY ZDRAVÉHO POHYBU: QI-GONG (ČCHI-KUNG)

Všichni jste už slyšeli o Tai-chi a kdo ne, tak zná určitě Jógu. Ale co je to ten čchi-kung? Dalo by se říct, že je to prostřední bratr mezi pradávnou jógou a relativně mladým tai-chi. Jednoduše řečeno, je to systém cvičení pro každého. Tam, kde se vám zdá jóga příliš krkolomná a tai-chi moc složité nebo zdlouhavé, přináší čchi-kung jednoduchost a dostupnost se skvělými výsledky.

Hodina čchikungu se skládá z jednoduché sestavy, která povznese tělo i ducha. Po ní následuje krátká meditace na povznesení mysli a na závěr stretching, aby byly naše tělo, duch i mysl ohebnější než předtím. Hodinami čchi-kungu vás provede také MgA. Tomáš Kasprzyk z Prahy, který má s jeho cvičením dlouholeté zkušenosti a považuje ho za výborné cvičení k docílení zdravějšího těla, klidnější mysli a ideální přípravu pro dílnu nonverbálního divadla a současné pantomimy, která na hodinu navazuje.

Kombinace hodiny čchi-kungu a divadelní dílny vám zaručí komplexní starostlivost a progres těla, mysli i ducha. Těšíme se na vás.

OTEVÍRANÉ KURZY A JEJICH CENY

Vyhlášeny jsou 3 typy kurzů, které se budou konat vždy v pondělí ve Sladovně. Semestr obsahuje celkem 18 lekcí.

16:30-18:00 - Nonverbální divadlo a současná pantomima pro děti a mládež; cena: 800,-/semestr.

18:00-19:00 - Qi gong (čchikung) pro všechny; cena: 1.700,-/semestr (děti: 800,-).

19:00-21:00 - Nonverbální divadlo a současná pantomima pro dospělé: cena 1.700,-/semestr.

V případě, že se zájemci z řad dospělých budou chtít přihlásit na oba kurzy, zaplatí zvýhodněnou cenu: 2.500,-/semestr.

Kontakty pro přihlášení:
Email: petra.mojzisova@sladovna.cz
Tel.: 775 101 885

zpět na články

Články v blogu