Dnes je OTEVŘENO od 09.00 do 17.00 hod.

+420 387 999 997

Magické příběhy nekončí ani po prázdninách

Magické příběhy nekončí ani po prázdninách

Po Cestě do Mytologie půjdeme až do konce září. Užijte si naši letní výstavu se školní třídou.

Dobrodružně – poučná expedice do kouzelného světa Cesta do Mytologie ve Sladovně pokračuje. Výstavu, která vznikla ve spolupráci s velice známým Divadlem bratří Formanů a výtvarníkem Josefem Sodomkou navštívilo od 11. května už téměř 20 tisíc návštěvníků.

Původně Sladovna plánovala výstavu uzavřít začátkem školního roku, ale čarovný kraj mýtů bude otevřený ještě v září. „Naši návštěvníci si během léta výstavu Cesta do Mytologie natolik oblíbili a dostali jsme na ni nespočet kladných ohlasů, že jsme se rozhodli výstavu prodloužit až do konce září. Rádi bychom tímto krokem dali možnost k návštěvě také těm, kteří o prázdninách Mytologii nestihli, nebo se na ni chystají třeba se školní třídou,“ říká ředitel největší dětské galerie v Čechách Adam Langer.

Jak už bývá ve Sladovně zvykem, i v tomto případě se výstava v průběhu času postupně transformuje. I svět mytologie se od svého počátku opět přeměnil a zjevily se v něm nové bytosti a postavy. A na ty, kteří se výstavu rozhodli navštívit vícekrát, tak čeká několik překvapení.

V zážitkové, herní expozici děti přivítá moudrý profesor Velebobule, projdou lesem plným otázek, který ústí do tlamy mytologické příšery. Na souboj je vyzvou bazilišci, vyřeší zapeklitý rébus a s oslíkem kříženým se zajícem budou listovat v knize Mytologie. Když se v kůži mořských panen pokusí objevit poklad, budou jen kousek od záchrany krásného světa příběhů. Už stačí jen dokončit cestu a zasadit semínko, ale pozor na bludný kořen!

zpět na články

Články v blogu