Dnes je OTEVŘENO od 09.00 do 17.00 hod.

+420 387 999 997

Sladovna byla oceněna, je přátelská rodině

Dostali jsme certifikát od spolku Síť pro rodinu.

Počty dosavadních držitelů certifikátu Společnost přátelská rodině v Jihočeském kraji rozšířila písecká Sladovna, která byla oceněna spolkem Síť pro rodinu.

Síť pro rodinu (dříve Síť mateřských center) uděluje certifikáty již od roku 2004. V letošním roce byla nominována v Jihočeském kraji i Galerie hrou. Ta je svým hlavním programem zaměřena právě na rodiny s dětmi, kterým nabízí nevšední interaktivní výstavy, v nichž se mohou nejen dívat, ale vše si také důkladně vyzkoušet. Těm úplně nejmenším od 0 do 6 let věku dává možnost hrát si a rozvíjet své smysly v bezpečném a pohádkově krásném prostoru inspirovaném píseckým rodákem výtvarníkem Radkem Pilařem. Sladovna pořádá řadu workshopů či otevřených výtvarných dílen, spolupracuje s neziskovými organizacemi a klade důraz na to, aby si děti hrály, ale zároveň se zábavnou formou učily a rozvíjely.

Role porotců se v letošním finále ujaly Mgr. Ivana Stráská - 1. náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje, Mgr. Kateřina Voleská – personalistka, P. R. manažerka, momentálně na rodičovské dovolené a Ing. Petra Staňková – vedoucí Rodinného centra Beruška ve Strakonicích. V závěrečné fázi soutěže, které předcházely osobní návštěvy ve firmách a organizacích, se sešly tři zcela odlišné projekty, každý z nich významným a nevšedním způsobem usnadňuje slaďování rodinného a pracovního života rodinám, které se ocitají v různých životních situacích.

Odborná porota proto velmi ráda udělila certifikát všem třem finalistům. Zástupci oceněných organizací - za Sladovnu ocenění převzal galerijní pedagog Tomáš Novotný - podepsali slavnostní závazek, že budou i nadále vytvářet prorodinné podmínky, za které certifikát získali, a pokusí se udělat i další kroky k jejich dalšímu zlepšení.

„Snažíme se být přátelští nejen vůči našim hlavním návštěvníkům, rodinám s dětmi, ale i vůči našim zaměstnancům, rodinám těch, kteří u nás pracují, a i vůči životnímu prostředí. Certifikace všechny tyhle aspekty zohledňovala a o to víc si vážím toho, že jsme ho získali. Myslím si totiž, že je podstatné, když pracujete s dětmi, být vstřícný k rodině, jako k lidskému společenství na všech úrovních. Závazkem do budoucna pro nás zůstává, abychom dokázali víc vycházet vstříc i seniorům a ještě lépe reagovat na všechny v širokých rodinách, které k nám přicházejí,“ říká ředitelka písecké Sladovny Tereza Dobiášová.

Zástupci vítězů soutěže Společnost přátelská rodině převzali certifikáty 27. 9. 2016 na Krajském úřadě Jihočeského kraje z rukou Rut Kolínské, prezidentky Sítě pro rodinu. K tomu získali keramické sošky znázorňující provázanost rodiny. Autorem sošek je Věra Dytrychová, lektorka z RC Pomněnka České Budějovice.

Záštitu nad soutěží převzala v Jihočeském kraji Mgr. Ivana Stráská, 1. Náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje.

zpět na aktuality