Pojďte si hrát a poznávat

+420 387 999 997

Výstavy ve Sladovně

Navštivte naše výstavy ve Sladovně

#Laboratoř: Papírmaš
15

listopadu

-
31

ledna

#Laboratoř: Papírmaš

Sklep

Výtvarný ateliér Sladovny otevřel nové téma.

Sklepní prostory Galerie hrou se proměnily v prostor ke zkoumání a objevování. Výtvarná Laboratoř ve Sladovně je místem, kde si děti vyzkoušejí věci, které nejsou běžné. Mohou být zdánlivě jednoduché, ale přemýšlení nad souvislostmi a vymýšlení proč a jak, zaměstná jejich kreativitu na plný úvazek.

Papírmaš / Kašírování

Třetím tématem laboratorního bádání je technika zvaná papírmaš (kašírování) - Kašírování je výroba plastických předmětů z kousků papíru či starých novin. Tento výrobní postup se nazývá také papier maché (papírmašé). Pochází z francouzštiny a znamená „rozkouskovaný papír“. Jedná se o techniku tak trochu sochařskou i malířskou.

Co je cílem Laboratoře? Podpora rozvoje kreativity, samostatného myšlení a vnímání souvislostí – a to formou relaxace a hry. A proč? Protože kreativita je jednou z klíčových složek vzdělávání 21. stolení. Proč je kreativita důležitá? Nejlépe se taková otázka vysvětluje na příkladu úspěšných společností, jako jsou Google, Apple či Facebook. Jsou to špičky ve svém oboru, které úspěchu dosáhly také díky kreativitě. A není to pouze oblast počítačů a IT, kde budou naše děti při hledání zaměstnání potřebovat kreativitu. A proč by právě výtvarná Laboratoř ve Sladovně nemohla objevit nové architekty, designery, fotografy, módní návrháře či právě vhodné typy pro práci v Googlu?

Projekt Laboratoř je finančně podpořen grantovým programem Jihočeského kraje

 

Otevírací doba Laboratoře:

Středa: 9 - 18 hodin (přestávka 13 - 14 hodin).
Pátek: 9 - 18 hodin (přestávka 13 - 14 hodin).
Sobota: 9 - 18 hodin (přestávka 13 - 14 hodin).
Neděle: 9 - 17 hodin (přestávka 13 - 14 hodin)

Bloky pro školy:

Středa: 9 - 11 a 11 - 13 hodin.
Pátek: 9 - 11 a 11 - 13 hodin.

zpět na výstavy