Pojďte si hrát a poznávat

+420 387 999 997

Výstavy ve Sladovně

Navštivte naše výstavy ve Sladovně

Děti Lví srdce
4

října

-
31

ledna

Děti Lví srdce

Vysoké trámy

65,-Kč

Sladovna svým návštěvníkům představuje formát, který tu – stejně jako pravděpodobně většina českých dětí - neviděli.

Děti Lví srdce jsou dobrodružným divadelním představením, v němž hrají hlavní role především (většinou dětští) návštěvníci. Ti pomohou dvojici lektorů-herců na cestě za přemožením vládce, který zotročuje a ničí, tyrana.

Sladovna je známá především díky svým originálním interaktivním výstavám, které lákají návštěvníky ze všech koutů České republiky, ale podoba představení Děti Lví srdce bude odlišná. „Ve Švédsku jsem se potkala s holandskou kurátorkou Sandrou Goos a napadlo nás, že bychom rády vytvořily příběh otevřený dětem, aby do něj mohly samy – jako jeho hrdinové - vstoupit. Začaly jsme připravovat výstavu a postupem času jsme zjistily, že jedinou cestou, abychom to dětem umožnily, jsou divadelní prostředky,“ vysvětluje Tereza Dobiášová.

Divadelní prvky si lektoři v galerii vyzkoušeli již začátkem roku 2016,při animaci expozice Dobrodruzi, také postavenou na příběhu,což potvrzuje i Tereza Dobiášová: „Ve Sladovně jsme v té době paralelně začali experimentovat s lektorsky vedenými prohlídkami. Pro spolupráci na Dětech Lví srdce jsme nakonec oslovili italské divadlo TPO, které se zaměřuje na interakcí s dětmi. Psala jsem různé verze scénářů, až jsme se dostali k podobě, která se hrála v Itálii. Přímo pro píseckou Galerii hrou jsem poté napsala ještě další verzi na míru.“

Celé představení provází efektní animace kombinované s pohybovými senzory. Herci působí v roli průvodců, kteří doprovodí děti napříč příběhem. Je to poprvé, kdy Sladovna takto intenzivně pracuje s digitálními technologiemi.

Představení pro veřejnost:
Sobota: začátky ve 13, 15 a 17 hodin
Sobota: začátky 13 a 15 hodin
Vstupné 65 Kč / se zakoupenou vstupenkou do Sladovny nebo roční kartou je vstup zdarma.

Představení pro školy:

Středa: 9, 10.30 a 13 hodin
Čtvrtek: 9, 10.30 a 13 hodin
Vstupné: 40 Kč / žák

UPOZORNĚNÍ: Kapacita představení je omezená, proto doporučujeme rezervaci míst na www.sladovna.cz

zpět na výstavy