Dnes je OTEVŘENO od 09.00 do 17.00 hod.

+420 387 999 997

Vladimír Fuka - Malý princ
16

května

-
3

září

Vladimír Fuka - Malý princ

Nízké trámy

Vydejte se na planetu Malého prince a ilustrátora Vladimíra Fuky.

Ještě předtím, než se na podzim otevřou brány nové stálé expozice ilustrace, budou Nízké trámy Sladovny patřit slavnému píseckému rodákovi Vladimíru Fukovi, který se do dějin zapsal jako ilustrátor, grafik, typograf, malíř, kreslíř či autor plastik a objektů.

 

Písecký rodák Vladimír Fuka Ilustroval pro Albatros knihu Malý princ

 

Vladimír Fuka je autorem ilustrací legendární knihy Malý Princ, kterou mělo ve své knihovně snad každé dítě. Antoine de Saint-Exupéry, který Malého prince napsal, byl letec. Ilustrátor Vladimír Fuka miloval letadla od dětství. Spisovatel a malíř se sice nikdy nepotkali, ale oba obdivovali děti a jejich bezprostřední svět plný fantazie. Na stránkách knihy společně doprovodili postavičku malého chlapce, který už po generace ukazuje malým i velkým čtenářům na celém světě, co je to příběh skutečné lásky a přátelství. Výstava originálních ilustrací Vladimíra Fuky, Malý princ a jeho planetka – to vše ve Sladovně.


Sladovnu, která funguje jako dětská galerie vytvářející kvalitní interaktivní výstavy pro rodiny s dětmi, najdete v jihočeském Písku - v historickém centru města.

Sladovna Písek o.p.s.
Velké náměstí 113
397 01 Písek
T: 387 999 997
E: recepce@sladovna.cz

Chcete vědět, jak to ve Sladovně vypadá a jaké výstavy pro vás připravujeme? Podívejte se na 3D prohlídky jednotlivých expozic.

3D prezentace výstav: Aktuální výstavy

Archiv výstav: Zrealizované výstavy


 

Máme také speciální programy pro školy

 

K aktuálním interaktivním výstavám připravuje Sladovna tradičně nabídku programů pro školy. Programy jsou koncipovány hravou formou, využívají metody prožitkového a situačního učení a mají za cíl přiblížit dětem srozumitelnou formou téma výstavy.

Programy pro školy jsou koncipovány v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem jednotlivých stupňů vzdělávání.

Mateřské školy

Programy pro nejmenší děti staví především na zážitku a objevné hře. Cílem programů je napomoci dětem v lepším chápání času, místa kde žijí, podporují komunikativní a sociální kompetence dětí. Jednotlivé aktivity jsou založeny na zážitku dítěte a podněcují jeho přirozenou zvídavost a touhu objevovat nové a získávat zkušenosti.

1. stupeň základní školy

Programy pro první stupeň základních škol kladou důraz na objevnou hru podněcující dětskou zvídavost a zážitek. Vytvořené aktivity staví na metodách prožitkového a situačního učení. Vedou žáky k aktivnímu poznávání a hledání cesty k řešení problému. Snaží se děti podněcovat k vlastnímu tvořivému a logickému myšlení.

2. stupeň základní školy

Programy pro starší žáky používají hru a zážitek jako formu předání poznání. Pracují se složitějšími pojmy a staví na dosavadních znalostech žáků.

Kontakt pro více informací pro školní skupiny:

Tomáš Novotný (Galerijní pedagog)
T: 733 623 929
E: lektor@sladovna.cz

zpět na výstavy