Dnes je ZAVŘENO

+420 387 999 997

Výstavy ve Sladovně

Navštivte naše výstavy ve Sladovně

Mraveniště
STÁLÁ EXPOZICE

Mraveniště

Největší dětská galerie musí mít to největší Mraveniště. Sladovna ho má. Chcete ho vidět?

Písecká Sladovna pro vás připravila třetí pokračování nejoblíbenější a nejúspěšnější interaktivní expozice pro děti s názvem Mraveniště. První dvě verze mravenčího doupěte byly z kartónu. Nové Mraveniště je ještě lepší - je ze dřeva a ve Sladovně bude nastálo!

 

Nové Mraveniště pro děti je nyní dřevěné. Přijďte ho vyzkoušet...

 

Pokud navštívíte Galerii hrou v Písku a vydáte se do Mraveniště, vcítíte se do role malého lesního tvora, prozkoumáte desítky metrů tunelů a několik komůrek s audiovizuálními doplňky. Vyšplháte na strom, budete se procházet po dřevěných mostech, setkáte se s královnou a budete se starat o mravenčí kukly.

 

Užijete si tunely, schovávačky, mosty a dokonce i strom, který je vysoký až do stropu...

 

Autorem našeho Mraveniště je výtvarník Vladimír Větrovský, který na něm pracoval s firmou Hřiště pod Květinou. Na stavbu veškerých objektů použili více než deset kubíků dřeva. Nevzali ho v lese, ale zrecyklovali staré nepoužívané palety. Vytvořili opravdové mistrovské dílo - však uvidíte sami.

 

Mraveniště je pevné, odolné a obrovské...

 

Výtvarně ztvárněnou podobu mravenčího obydlí děti milují. Dosyta se v něm vyhrají, ale Mraveniště má také edukativní funkci. Skrze hru na mravence si děti osvojí mnoho informací z přírodopisu. Mraveniště je místo inspirující ke svobodné hře, která umožňuje fyzické vyžití a nabízí prostor pro vlastní dětskou představivost.

 

Dřevěné Mraveniště je zábavné, ale také mnohému naučí... Začínáme 12. května. Těšíme se na vás!


Sladovnu, která funguje jako dětská galerie vytvářející kvalitní interaktivní výstavy pro rodiny s dětmi, najdete v jihočeském Písku - v historickém centru města.

Sladovna Písek o.p.s.
Velké náměstí 113
397 01 Písek
T: 387 999 997
E: recepce@sladovna.cz

Chcete vědět, jak to ve Sladovně vypadá a jaké výstavy pro vás připravujeme? Podívejte se na 3D prohlídky jednotlivých expozic.

3D prezentace výstav: Aktuální výstavy

Archiv výstav: Zrealizované výstavy


 

Máme také speciální programy pro školy

 

K aktuálním interaktivním výstavám připravuje Sladovna tradičně nabídku programů pro školy. Programy jsou koncipovány hravou formou, využívají metody prožitkového a situačního učení a mají za cíl přiblížit dětem srozumitelnou formou téma výstavy.

Programy pro školy jsou koncipovány v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem jednotlivých stupňů vzdělávání.

Mateřské školy

Programy pro nejmenší děti staví především na zážitku a objevné hře. Cílem programů je napomoci dětem v lepším chápání času, místa kde žijí, podporují komunikativní a sociální kompetence dětí. Jednotlivé aktivity jsou založeny na zážitku dítěte a podněcují jeho přirozenou zvídavost a touhu objevovat nové a získávat zkušenosti.

1. stupeň základní školy

Programy pro první stupeň základních škol kladou důraz na objevnou hru podněcující dětskou zvídavost a zážitek. Vytvořené aktivity staví na metodách prožitkového a situačního učení. Vedou žáky k aktivnímu poznávání a hledání cesty k řešení problému. Snaží se děti podněcovat k vlastnímu tvořivému a logickému myšlení.

2. stupeň základní školy

Programy pro starší žáky používají hru a zážitek jako formu předání poznání. Pracují se složitějšími pojmy a staví na dosavadních znalostech žáků.

Kontakt pro více informací pro školní skupiny:

Tomáš Novotný (Galerijní pedagog)
T: 733 623 929
E: lektor@sladovna.cz

zpět na výstavy